Когато един млад човек на 13-годишна възраст се събуди, се сблъсква с въпроса "къде да отида", защото така е устроен светът, каза журналистът в интервю за БНР.
"Тук, в т.нар. развити страни пътят е предначертан. Когато си беден, в гетото, пътя го няма. Ще се занимаваш с наркотици, кражби, побоища, дребни престъпления, които другите около теб правят. Има много програми, НПО, които се опитват да работят с тези млади. Един от начините е спорт", изтъкна Вълков.
Опитвали различни спортове, сред които футбол и баскетбол.
"Изведнъж се оказва, че този странен спорт – скейтборд, за който има една стигма, че е леко на ръба, отивайки да караш скейтборд, 24 часа се потапяш в една субкултура."
Ние занимаваме младите със страшни глупости. Със странен контингент теми, които властват и шестват в медиите, коментира Константин Вълков в предаването "Преди всички".
"Те, чрез този спорт – скейтборд, те непрекъснато мислят за бъдещето, а не водят спорове за миналото. Моите 16 години бяха обградени с емоционално здраве, с желание да чета и да се интересувам от различни теми, свободата беше издигната в култ. Днес това, с което облъчваме младите – допотопни и прашасали теми, които нямат никакво значение."
Паметникът на съветската армия и 3 март са 101-вата тема за разговор днес, подчерта журналистът. По думите му само през последния месец сме се занимавали две седмици с Алексей Петров, две седмици с домашното насилие и вече седмица се занимаваме с Васил Божков.
"Времето, всяка минута побеждава всички старомодни, застаряващи теми, хора и мнения, които нямат никакво място в обществено-политическия живот. Времето е безкомпромисно за тях. Бих се борил всяка минута те да изчезнат. Липсва ни политиците да излязат, да тропнат по масата и да кажат: "Стоп на всичко това. Утре аз ще оправя жълтите павета, ще оправя тази болница и няма две седмици да ви занимавам с убийството на Алексей Петров. Тропване на масата е необходимо, със счупване на масата."
Вълков има зад гърба си изложби за Афганистан и Токио, както и издадена дебютна книга за фотографията.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Поредицата "Бесарабски хроники" вече има своя нов том с наслов "Следа в историята ", излязъл през декември миналата година. Описан е периодът от 1762 до 2024 г. Всяка важна дата е разказана в три статии. Съставители са Анна Малешкова, общественичка, писателка, художничка, бивш директор на Дома на профсъюзите в Сливен , на Кинефикация. Тя е..
Кафето сутрин е едно от най-важните сутрешни ритуали за някои хора, за други е отделно изживяване. За това какво е да си бариста в България и какво не знаем за кафето, разказва Момчил Искренов: " На 29 години съм, от два месеца работя като професионален бариста в Coffe shop , отделям време и за заниманията си тук, но иначе имам икономическо..
На 1- ви февруари православната църква почита свети мъченик Трифон. Той е един от най- славните светци лечители. В народната традиция този ден се нарича Трифон Зарезан и се отбелязва и на 14 февруари, по стар стил. В българската традиция Св. Трифон е свързан с лозарството. На 1 ви февруари се извършва ритуално обработване на лозата,..
Исус Ангелов свири от малък на пиано, цигулка и акордеон. Пише есета, разкази и поезия. "Божията Безкрайност" е дебютната му книга, събрала поезията на Исус Ангелов и картините на Ставри Калинов. Той е сценарист и водещ на концертите, които организира в Националния дворец на културата в София. От 2 до 90-годишни са почитателите му. Не искат..
Членовете на Ротари клуб интернешънъл в България помагат на децата с онкологични заболявания, за да бъде изградена фотоволтаична централа, която да захранва с електроенергия възстановителния център в село Опицвет. На 7 февруари клубът празнува 20 годишнината си. Ротари Интернешънъл е международна неправителствена организация с нестопанска цел за..
Навършиха се 111 години от рождението на народния певец Борис Машалов. Роден е в Севлиево. Борис Машалов е четвъртото от шестте деца на Елена и Никола Машалови – честни и трудолюбиви хора, водили нелек живот за да прехранват голямото си семейство. Това ги принуждавало да се местят в различни населени места, докато накрая майката Елена продава..
От 31 януари 2025 г. тръгва първият по рода си подкаст за българските православни църковни общини зад граница – „Мост на вярата“. Идеята е на екипа на програмата за чужбина на Българското национално радио (БНР) - „Радио България“ и се осъществява в сътрудничество с Българската източноправославна епархия на в Западна и Средна Европа. „Мост..
Дългогодишният творчески тандем маестро Йордан Камджалов и маестра Мая Василева се впускат в ново професионално предизвикателство. Мая Василева..
Случай като този от село Брезе следва да бъде сигнал . Той трябва да ни покаже, че промяна трябва да има и по отношение на законодателството, и по..
" В момента Десислава Иванчева е заплашвана с убийство от жена, която лежи доживотна присъда, и никой нищо не прави ". Това съобщи пред БНР..