След инцидент 17-годишно момче попада в Спешното отделение на многопрофилната болница в Добрич. След прегледи става ясно, че то е със счупен глезен и се нуждае от поставянето на фиксиращи импланти, за да заздравее правилно костта. В противен случай младежът има вероятност да куца през целия си живот и да изпитва болки. Семейството му обаче няма пари, с които да плати имплантите, тъй като те не се поемат от здравната каса.
Стефко, както го наричат близките и приятелите му, пада от колело, чупи крака си, постъпва в болница, а за лечението му се грижи ортопедът д-р Любомир Божков. След като става ясно, че родителите на пациента му нямат възможност да платят нужнитеимпланти, той прави необходимото, за да се опита да намести счупените кости, гипсира крака и след няколко дни момчето е изписано за домашно лечение. За д-р Божков обаче този случай не приключва с напускането на здравното заведение на Стефко и решава да потърси помощ.
Виждайки каква е перспективата пред младежа, ако не бъде подложен на операцията, д-р Божков търси помощ от Фондацията „Милостиво сърце“ в Добрич и нейния председател Александър Иванов.
Майката на момчето Валентина Иванова е изключително благодарна и признателна за помощта и подкрепата, която е получило нейното семейство в един труден момент. Тя споделя, че е безработна, а със съпруга й изплащат и кредит и наистина са нямали никаква възможност бързо да съберат необходимата сума за операцията на детето си.
След операцията и възстановяването от нея Стефко ще има нужда и от рехабилитация. Добрата новина е, че и тук ще се намеси човек с голямо сърце, който е заявил готовността си да проведе последващото лечение на крака напълно безплатно.
Д-р Божков споделя, че не само лекарите, но и всеки човек би трябвало да търси варианти да сътвори своето малко или голямо добро:
„Мисля, че всеки един човек, ако може да направи нещо добро, би следвало да го направи. Опитах се, слава Богу получи се, естествено съм удовлетворен, че крайния резултат е такъв“.
Кои са дарителите на фондацията, благодарение на които хора в затруднено положение получават адекватното лечение, споделя Александър Иванов:
„Голяма част от нашите дарители са хора, които знаят какво означава нямане. Обикновени хора, които работят на една заплата, било то голяма или по-малка, които знаят когато си отвориш хладилника, по някой път, вътре да няма нищо, които са претърпели различни инциденти и им е било много трудно да се справят сами.“
Репортаж на Мая Щърбанова чуйте в звуковия файл.
"Когато снимам, не си гледам фотоапарата. Разчитам на това, което съм заснел. То е усещане – още в момента разбираш, че си направил хубав кадър . Има кадри, които си стоят в главата ми, и чакам с нетърпение момента, в който ще отворя компютъра и ще видя какво съм направил." Това разказа пред БНР авторът на проекта "Хората на София" ("People..
Подаваш сигнал срещу пиян шофьор и се превръщаш в мишена на съдия – това се случва на Анна Адамова, юрист и доктор по конституционно право. Преди 3 години по подаден от нея сигнал идва дежурен екип от 8-о РУ в София, викат КАТ и вземат книжката на водача поради отказ да даде проба за алкохол. Самият водач и партньорката му тогава..
18 юли 1930 г. В печата за първи път излиза разписание на предаванията, излъчвани по "Родно радио" , пише проф. Веселин Димитров в книгата си "История на радиото в България" . Първата програма е за предстоящата седмица, в която четири пъти са планирани редовни емисии . Ето я и нея, такава, каквато я препредава именитият радиожурналист и..
В момента има повече енергия за превръщането на лагера "Белене" в мемориал . "Белене" става все по-популярно място в последните години. Над 200 000 са посещенията в дигиталната платформа със свидетелства на оцелели, а когато общественият интерес е по-висок, институциите усещат друг тип обществен натиск . Това коментира пред БНР Луиза..
В свят, в който добрината понякога се крие зад високите огради на ежедневието, две деветгодишни близначки от Силистра напомнят, че човечността няма възраст. Историята на Радост и Марая Пееви е истински лъч светлина – и пример, че децата умеят не само да мечтаят, но и да действат. В следващия репортаж ще ви срещнем с тяхната малка, но..
Инспектор на Симфоничния оркестър в Бостън, преди години, е оценил музиката на Петър Дънов като цитирам - "Божествена" . "Имаме много такива случаи на усещане на окултната музика на Учителя като нещо изключително още първия път, когато я чуят. ", казва цигуларката Божанка Ганева, второ поколение последовател на Учението на Бялото братство ,..
Ще ви разкажем една лична история, в която има голяма емоционална болка и много сила, вяра и упоритост , за да продължи радостта от живота, да се укрепи волята и да се върне енергията. Всеки един от нас преминава през периоди на големи изпитания в живота. За всеки това е различно време, а трудностите са от различен характер. Разбира се,..
По 5000 евро е помощта за българите, които се завърнат от чужбина да живеят в България. Това само един от стимулите на програмата "Избирам България"..
Летата стават по-горещи, но дали са по-дълги, е спорно. Ако сравняваме сега летата с тези отпреди 30 години, сега температурите са с 2 градуса..
Взаимодействието между ГЕРБ и ДПС-НН е малко вдигане на прах, няма нюанси, все по-черно бяло изглежда. Бойко Борисов вече не се крие в това..