Това мнение изрази пред БНР д-р Павлина Михайлова, председател на Сдружението за лечение на Covid-19 с реконвалесцентна плазма, член на УС на Националната пациентска организация по време на пандемията. Сега се срещаме с правнуците на Омикрон, както професор в Щатите окачестви сегашните варианти, които вървят, допълни тя.
Това е сериозно заболяване, сериозни са и дългосрочните последствия от него, предупреди специалистът.
Сдружението е публикувало подробен протокол - терапевтична схема за приложение в домашни условия.
Д-р Михайлова съветва у дома да се използва "старото средство ацетилсалицилова киселина и то в 400-500 милиграма за десетина дни", което е с противотемпературно, противоболково, противосъсирващо действие. Препоръчват се още хранителна добавка, противовирусен препарат, пробиотик и друго старо лекарство, което се използва от десетилетия, "което много хора не го изписват, защото е 6-7 лева".
По думите ѝ всеки лекар си е изработил собствен протокол за лечение на Covid-19, който смята за успешен.
Нищо не гарантира развиването на постковид синдром, подчерта д-р Павлина Михайлова и допълни, че няма значение как си прекарал заболяването, как си се лекувал и дали си направил профилактика на постковид.
"Постковид в момента е тера инкогнита. Вече се оформят болести, които са нови, непознати за човечеството. Те се развиват след ковид. Имам предвид няколко такива неврологични. Имаме нови болести, които още не са дефинирани. (...) В момента говорим за скритата пандемия, която си върви паралелно. Не знаем колко хора ще бъдат увредени след една година. Говорим за инвалидизиращи симптоми и страдания", коментира д-р Михайлова в предаването "Хоризонт до обед".
Според нея трябва да се направи информационна кампания за постковид у нас.
"След ковид медицината се промени. Минал ли е през теб този вирус, ти не си същият."
Повече по темата чуйте в звуковия файл.
14 линейки пристигнаха днес в Лвов . Крайната им цел е фронтът в Източна Украйна. Тръгнаха преди една седмица от Мюнхен. Разстоянието е около 1200 километра . Преходът отне седем дни, защото в него участваха и около 70 любители колоезначи в етапи от по 200 километра на ден . Това са сухите факти около една от многобройните доброволчески..
Домашна атмосфера, в която бебетата получават грижа, а техните родители – спокойствие и увереност, че ще се справят. Това усещане дава пространство на осмия етаж на болницата Майчин дом , което се нарича сектор за кенгуру грижа . То е съвсем ново и първото в България. Идеята е майките и бащите на недоносени бебета да ги прегръщат, колкото време..
Пекинският университет за чужди езици е люлката на българистиката в Китай . Специалността е създадена през 1961 година , а през изминалата академична година университетът обучава 40 студенти в бакалавърската степен и четирима магистри , изучаващи български език и култура . В последната петилетка Пекинският университет за чужди езици..
Национален туристически фестивал ще се проведе на Мальовица . Второто му издание е част и от честванията за 130 години Организирано туристическо движение в България . Второ издание на Националния туристически фестивал подготвя БТС от 11 до 13 юли "До момента имаме записани над 1000 човека , но очакваме да дойдат и такива, които идват в..
"За мен днешното гласуване на ПП изглежда леко наивно , защото до ареста на варненския кмет нямаше такива сигнали, които да водят до мисълта, че ще гласуват заедно с "Величие" и с "Възраждане". Това заяви пред БНР Арман Бабикян от движение "Ние идваме": "При липса на сериозна политическа аргументация по същността на вота, това по-скоро прилича..
"Събудих се с мисълта "Честит Евровден", така го усетих и много се вълнувах за това, което се случи вчера, защото знаем колко са усилията през годините на десетки различни организации и хора". Това отбеляза пред БНР Деян Василев , управител на Moitepari.bg: "Представих си Васил Левски с неговата мисъл, че можем да бъдем равни на всички..
"Ще се опитаме предварително да направим някакъв доклад или форма на доклад - страничка с няколко основни предложения, преди започването на бюджетния цикъл и приемането на бюджета. Ние нямаме право да го правим от гледна точка, че това е право на правителството и политиците, които управляват". Това обясни пред БНР Любомир Дацов , икономист, член на..
Политическият ни елит се изгаври с народната борба срещу корупцията . Това заяви пред БНР бившият премиер Ренета Инджова, след като гръмнаха няколко..
Инспектор на Симфоничния оркестър в Бостън, преди години, е оценил музиката на Петър Дънов като цитирам - "Божествена" . "Имаме много такива случаи..
България можеше и по-рано да влезе в еврозоната. Загубихме време. Можехме да сме заедно с хърватите , защото се движехме успоредно в този процес. Те..