Нов провал за Сакраменто, Везенков отново не игра

Александър Везенков
Снимка: Архив / Снимка: БТА

Най-добрият спортист на България за 2023 г. - Александър Везенков, пропусна още един мач за клубния си Сакраменто Кингс. Този път той не изгледа новото поражение на “кралете”, като този път те бяха победение от Далас Маверикс. Това е второ поредно поражение срещу същия съперник, като този път играчите на Далас направиха обрат и стигнаха до кройното 107:103 (26:34 25:26 22:22 34:21).

Мачът бе пряк сблъсък за топ 6, като Маверикс запазиха шестото си място с 44-29, докато “кралете” останаха осми с 42-31.

Сакраменто Кингс водеше с 9 точки в началото на четвъртата част. Далас обаче я взе с 34:21.

Така гостите спечелиха в Голдън 1 Център със 107:103. Традиционно Де'Аарън Фокс реализира най-много точки за Сакраменто 23.

Кайри Ървинг блесна за гостите с 30 точки. Лука Дончич пак се вихри с 26 точки, 9 борби и 12 асистенции.

Гостите разчитаха на Дончич, Ървинг, Данте Екзъм, Пи Джей Уишингтън и Даниел Гафърд за последните минути на мача, което е много силна петица както в офанзивен, така и в дефанзивен план. Данте пропусна няколко отворени стрелби, но реши мача с тройка за 106:103.

По публикацията работи: Кръстина Иванова

Антон Ризов

Антон Ризов 40-и на пушка на СК по спортна стрелба

Антон Ризов завърши на 40-о място на 50 метра пушка от три положения на Световната купа по спортна стрелба в Баку, Азербайджан. Българинът записа сбор от 583 точки (193 на коляно, 197 легнал и 193 прав) и не успя да се намеси в битката за призовите места.                   Най-добър резултат в квалификацията даде китаецът Лу Диншу с 594 точки. Антон..

публикувано на 08.05.24 в 12:51
Боряна Калейн

Боряна Калейн ще пропусне ДП по художествена гимнастика

Боряна Калейн ще пропусне държавното първенство по художествена гимнастика, категория "Елит". Решението е взето от  треньорския щаб на националния отбор (индивидуално - жени) и е съобразено с  тежката програма на гимнастичката и предстоящото й участие на европейското първенство в Будапеща в края на месеца. Нейното място ще бъде заето от Пресияна..

публикувано на 08.05.24 в 12:34
Фернандо Каранга

Каранга и Матей пропускат мача с Лудогорец

Старши треньорът на ЦСКА София Стамен Белчев няма да може да разчита на нападателя Фернандо Каранга и на централния защитник Юрген Матей за гостуването на Лудогорец на 11 май от втория кръг в първата шестица на футболното ни първенство. Каранга, който се завърна при "червените“ през януари и реализира 4 гола в 10 мача през пролетта, за последно..

публикувано на 08.05.24 в 10:53
Панатинайкос победи Макаби

Панатинайкос стигна Финалната четворка в Евролигата

Гръцкият Панатинайкос се наложи над израелския Макаби Тел Авив с 81:72 (19:21, 22:20, 17:15, 23:16) като домакин в петия двубой от четвъртфиналната серия между двата тима и се класира за Финалната четворка в баскетболната Евролига за мъже. Панатинайкос спечели плейофа с 3:2 победи и ще играе на полуфиналите срещу победителя от серията между..

публикувано на 08.05.24 в 09:19
Григор Димитров

Григор Димитров тренира с Новак Джокович в Рим

Григор Димитров проведе съвместно занимание с лидера в световната ранглиста по тенис Новак Джокович, преди началото на турнира от сериите „Мастърс"в италианската столица Рим. Двамата изиграха един сет на кортовете във "Форо Италико“, спечелен от Димитров с 6:3. Както е известно, българинът е поставен под №8 в схемата на турнира, като..

публикувано на 08.05.24 в 06:38
Тим Мерлие

Тим Мерлие спечели третия етап от колоездачната обиколка на Италия

Белгиецът Тим Мерлие спечели третия етап от колоездачната обиколка на Италия. Той измина 166 километра от Новара до Фосано за 3:54:35 часа.  Водачът в състезанието Тадей Погачар не се представи добре, но успя да задържи "розовата" фланелка. На втора позиция е Джонатан Милан от Италия. Трети се нареди представителят на Еритрея Биниан Гирмай. Тадей..

публикувано на 07.05.24 в 07:47

Наполи и Удинезе не успяха да се победят

Удинезе и Наполи завършиха 1:1 в последна среща от 35-ия кръг на италианската Серия А.   Двата отбора се нуждаеха от точки в преследване на своите цели - Удинезе оставане в елита, а Наполи място в евротурнирите.  Неаполитанците откриха чрез Виктор Осимен в 51-а минута. Нигериецът засече с глава центриране на Политано от дясно.  Удинезе наложи натиск..

публикувано на 07.05.24 в 07:25