В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев, отговаря на слушателски въпроси в предаването "Законът и Темида".
Рангел Димитров от Бургас: Какви са правата, които имам, при пенсиониране, след като съм работил 5 години I категория труд в металургията? Могат ли тези години да бъдат приравнени на III категория труд?
Петко Иванов от Варна: С Решение на Върховния касационен съд, което е окончателно и не подлежи на обжалване, бяха потвърдени Решенията на Районния и Окръжния съд, в които беше отхвърлен искът ми за право на собственост върху магазин и бях осъден да предам владението му. Какво мога да направя в този случай?
Отговорите на слушателските въпроси можете да чуете в звуковия файл.
Обилните валежи от нощта предизвикаха и наводнения в Монтана, където са паднали над 70 литра на квадратен метър дъжд. Евакуирани с лодка са били жители на монтанския квартал "Кошарник". Интензивният дъжд наводни къщи и дворове в Монтана. Най-вече в кварталите “Мала Кутловица“, “Изгрев“, а в кв. “Кошарник“ са евакуирани хора, съобщи..
Над 40 000 евро и 5000 лева са открити в домовете на двамата служители на Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация", задържани за искан подкуп..
Двамата служители на Изпълнителната агенция "Автомобилна администрация", задържани за поискан подкуп, вече са уволнени. Това каза на брифинг в..
Това не е инцидент, а е типичен случай от последните месеци в Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация". Там функционира организирана група,..