Това каза пред БНР епидемиологът проф. Тодор Кантарджиев, бивш директор на Националния център за заразни и паразитни болести.
"Имаме стациониране на новите случаи. Не намаляват рязко, а продължават доста хора да боледуват".
Различните подварианти на грипа, които циркулират, са с противоречив превес. В момента два пъти повече е грип Б, докато в началото на епидемията преобладаващ беше грип А, поясни специалистът.
За по-продължителната "опашка на епидемията" според него допринасят останалите респираторни вируси.
Удължаването на времето на боледуване след грип най-често се дължи на друга инфекция или на усложнения с бактериална, уточни проф. Кантарджиев.
По думите му рязкото намаляване на случаите на грип и респираторни инфекции ще се получи с идването на пролетта, до края на март.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
Здравноосигурени от Павликени и Бяла черква, които останаха без личен лекар, се събраха на протест пред павликенската болница. Хората са от листата на д-р Росен Рачев, чийто договор със Здравната каса е прекратен, а лекарската му практика е заличена от Изпълнителната агенция "Медицински надзор", защото има влязла в сила осъдителна присъда...
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен заяви, че днешната среща на върха на ЕС е "преломен момент за Европа...и преломен момент за Украйна", съобщават Ройтерс и "Файненшъл таймс". "Европа е изправена пред ясна и настояща опасност" от руската агресия, каза още Фон дер Лайен при пристигането си за срещата заедно с..
Ердоган иска да е добре и с Путин, и с Тръмп, затова изчаква. Това мнение изказа пред БНР журналистът Мехмед Юмер и уточни: " На последната среща в Лондон липсваше турският президент , там Турция беше представена от външния министър Хакан Фидан. Ердоган не отиде, защото не иска да разсърди нито Путин, нито Тръмп , той иска да е добре и с..
ЕС трябва адекватно да участва в преговорите за мир . Това мнение изказа пред БНР о.р. кап. I ранг Васил Данов от ръководството на Атлантическия съвет на България преди срещата на европейските лидери в Брюксел, където ще обсъдят продължаващата помощ за Украйна и подсилването на европейската отбрана. На срещата ще присъства и украинският..
В Англия водещи детски лекари се присъединиха към призивите за пълна забрана на биенето на деца, заявявайки, че няма доказателства, че то има някакъв положителен ефект върху тяхното благосъстояние. В момента шамаросването на деца е незаконно в Англия, освен в случаите, когато бъде преценено, че става дума за "разумно наказание". Сега..
Заседанието на европейските лидери, на което ще се разисква помощта за Украйна и повишаването на отбранителните способности на ЕС, започва след около час. Започнаха да пристигат европейските ръководители, сред които е и президентът на Украйна Володимир Зеленски. Електронното издание "Политико" определя срещата като "заседание с високи..
Четвърти бойкот на големите търговски вериги бе обявен за днес. За втори път бойкотът бе насочен и срещу банките. Преди седмица, в деня на бойкота, оборотите на големите магазини се... покачиха. Причината, според организаторите, са големите намаления на цените на част от стоките в търговските вериги. Днес хипермаркетите отново отговориха на..
" Имам информация, че е имало среща на министъра на културата с министър-председателя. В рамките на тази среща министърът на културата е казал, че е..
"Правителството на Росен Желязков получи тиктакаща бомба в ръцете си и в момента е в ролята на сапьор" . Това заяви пред БНР евродепутатът от групата..
Очаквам да се влезе в спирала от битки и напрежение между Израел и "Хамас" . Това каза пред БНР арабистът проф. Владимир Чуков във връзка със среща на..