Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Григор Димитров продължава в третия кръг на „Ролан Гарос“

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Григор Димитров изравни най-доброто си класиране на Откритото първенство на Франция по тенис „Ролан Гарос“, като си осигури място в третия кръг.
Поставеният под №18 в схемата на турнира от Големия шлем в Париж българин се наложи над Андрей Мартин от Словакия с 6:4, 7:6 (5), 6:1 и продължава без загубен сет.
Следващият му съперник се определя в мача между Денис Шаповалов от Канада и испанеца Роберто Карбайес Баена.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България е сред водещите износители на билки в Европа и в света

През последните години в България се събират и преработват 15 000 тона билки. Близо 90% от тях се изнасят. Над 200 са билките с широко приложение във фармацевтичната, козметичната и хранителната промишленост. Активната търговия обхваща над 20..

публикувано на 21.05.25 в 10:00

Учени от 14 страни обсъждат наследството на християнските мисии през Средновековието

От 21 до 24 май - в дните, предшестващи празника на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, в София ще се проведе международна научна конференция на тема "Християнските мисии през..

публикувано на 21.05.25 в 06:00

Ще се редуват слънце и облаци, ще превалява, предимно над Западна България

В сряда минималните температури ще са от 8 до 14°. В София ще е около 8°. През деня от запад на изток ще има временни увеличения на облачността и на изолирани места в западните райони преди обяд е възможно да превали слабо. Ще има и слънчеви..

публикувано на 20.05.25 в 18:30