Вицепремиерът и външен министър Екатерина Захариева ще приеме на 9 октомври своя колега от Северна Македония Буяр Османи по негово искане, съобщи българското Министерство на външните работи. Двамата ще разговарят на четири очи, след което ще има пленарна среща.
Това е първото посещение на новият македонски външен министър в чужбина и е знаково, че той идва в София. Разговорите Захариева-Османи са подготвителни за анонсираната среща на премиерите Бойко Борисов и Зоран Заев. Македонският премиер вече обяви, че първото му посещение зад граница, след като за втори път пое премиерския пост, ще е в България.
Целта на разговорите е решаването на историческите спорове между Скопие и София и ускоряване интеграцията на Северна Македония в ЕС.
Денят на влюбените има специално място в програмата на Варненската опера. Точно на 14 февруари публиката ще гледа великата музикална любовна история за китайската принцеса Турандот, в едноименната опера на Пучини. В ролята на принц Калаф е тенорът..
По повод наближаващият Национален празник – 3 март и 147 години от Освобождението на България от Османско владичество, Регионалната библиотека в град Ямбол провежда кампания "Да четем за България". Инициативата е насочена към читателите на възраст..
На изложение-конференция High Security Printing EMEA-2025 в Базел, Швейцария, българската лична карта спечели първо място за най-добра лична карта в Европа за 2024 г ., съобщи МВР. Освен за модерния и естетичен дизайн, българската лична..
"България днес" на 11 февруари е своеобразен културен афиш на събития, свързани с българската общност в чужбина. Ще започнем с покана за..
Всички международни летища в България да бъдат оборудвани с анти-дрон системи се договориха министърът на транспорта и съобщенията и вицепремиер..
Екип от 12 български ученици от 11-и клас, ръководен от Елица Павлова, спечели първо място сред участници от цял свят в престижния конкурс за..