Във вторник ще е слънчево. След обяд на места в планините ще се развива купесто-дъждовна облачност с краткотрайни интензивни валежи. Северозападен вятър ще понижи в Северна България дневните температури, но ще остане горещо. Максималните температури ще са от 34° на северозапад до 40° в Южна България. В София термометърът ще показва до 35°.
Над Черноморието ще е слънчево. На отделни места за кратко ще превали след обяд. Максималните температури ще са от 30° на нос Шабла до 35° в Бургас и Созопол. Температурата на морската вода е 24 - 27°. Вълнението на морето ще е до 2 бала.
Над планините ще е слънчево. След обяд ще има дъждовна облачност и на места ще превали за кратко. Максималната температура на 1200 метра ще е до 29°, на 2000 метра - около 21°. В курортите Пампорово и Боровец ще е 26-27°, в Банско градусите ще са 32.
В сряда и в Южна България температурите ще се понижат и максималните в по-голямата част от страната ще са между 32° и 37°. Ще остане слънчево, но главно над планините на отделни места са възможни краткотрайни валежи.
Председателят на Правната комисия в Европейския парламент и български евродепутат Илхан Кючюк официално сезира Европейската комисия за блокирането от гръцка страна на напълно завършения граничен пункт "Рудозем-Ксанти", предаде БТА. Кючюк..
Министърът на туризма Мирослав Боршош се срещна с посланика на Франция Жоел Майер. Те са разговоряли за развитието на туристическите отношения и възможностите за по-активно позициониране на България на френския туристически пазар. Боршош е пояснил, че се..
Жителите и гостите на Велико Търново са поканени днес на "Нощ на мюзикълите", по време на която ще прозвучат откъси от световноизвестни продукции като Dance of the Vampires, Mamma Mia! и We Will Rock You. На сцената ще излязат артисти от..
На 2 май председателят на Народното събрание Наталия Киселова ще присъства на отбелязването на 1160 години от покръстването на българския народ и 1170..
В "България днес" на 2 май слушайте: 01:40 - Актуална информация от България и..
25% от работещите са без трудов договор, борбата със сивата икономика трябва да е основен приоритет на държавата. Това заяви по повод Деня на труда..