Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Облачно и хладно време за септември

Снимка: БГНЕС

В четвъртък облачността ще е разкъсана до значителна. Над Североизточна България намаленията на облачността от силния вятър ще е по-съществено. Главно в Южна България ще превали. В отделни планински райони дъждът ще е по-интензивен. Ще е хладно за началото на септември, с температури от 20° до 25°, в София термометърът ще стигне до 20°. 

Над Черноморието главно по южното крайбрежие ще превали слабо ище е ветровито. Максималните температури на въздуха от 23°-24° са изравнени с температурата на морската вода. Очакваното вълнение на морето е 3-4 бала. 

Над планините ще превалява дъжд, по-значителен в Рило-Родопската област. По-най-високите части на Рила и Пирин може дъждът да се примеси със сняг. Максималната температура на височина 1200 метра ще е до 14°, на 2000 метра до 7°. В курортите Боровец и Пампорово градусите ще са до 14, а в Банско и Смолян до 18. 

В петък от север облачността ще се разкъсва и намалява. През почивните дни над много райони ще е до слънчево, като температурите слабо ще се повишат и ще са между 23° и 28°, прогнозира Националният институт по метеорология и хидрология.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Вицепремиерът Зафиров: Не се очертава мрачен сценарий след приемане на еврото

Не се очертава мрачен сценарий след приемане на еврото, а бизнесът е готов за влизане в Еврозоната. Това стана ясно на проведената среща от вицепремиера и лидер на БСП Атанас Зафиров с работодатели преди публикуването на 4 юни на конвергентния..

публикувано на 03.06.25 в 17:09

"Странджанският билков чай" стана защитен продукт в ЕС

Европейската комисия официално вписа "Странджанския билков чай" в Регистъра на географските означения на Европейския съюз. От 3 юни 2025 г. на уникалния български чай му е предоставен статут на Защитено наименование за произход, съобщават от..

публикувано на 03.06.25 в 14:58

Николай Кандиларов за чая като преживяване, което създава общност

Нестабилното и непредвидимо време тази пролет с множество резки температурни амплитуди принуди столичани, наред с необичайно плътното за сезона облекло, да предпочетат топлите напитки. Така попаднахме на чайната на Николай Кандиларов, сгушена в една..

публикувано на 03.06.25 в 10:40