Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Напрежението около доставките на газ продължава

Снимка: ЕПА/БГНЕС

“Демократична България” обвини служебното правителство, че поставя страната в газова зависимост от Кремъл. В позиция до медиите формацията настоява служебното правителство да осигури доставки на втечнен газ за минимум 12 месеца, за да се гарантира потреблението в България. В случай на пълно спиране на руския газ за Европа тази зима, да се подготви план за компенсиране на битовите потребители и на бизнеса заради високите цени на газа, се посочва още в позицията.

На журналистически въпрос, свързан с доставките, вицепрезидентът Илияна Йотова заяви, че действията на служебното правителство за гарантиране на енергийната сигурност на България са в правилната посока. По думите на Йотова, решението за единия танкер е заради подготвената от предишното правителство оферта, без да е осигурена инфраструктурата за нея. Затова служебният кабинет търси решение да намали повишаването на цените на газа и на другите енергийни доставки.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Сръбската общност в София подкрепи студентските протести в своята родина

Сръбската общност в София подкрепи студентските протести в своята родина

Граждани на Сърбия се събраха на 9 февруари на 15 минутен мълчалив протест под надслов “София подкрепя студентите” пред посолството на Сърбия в българската столица. Организаторите коментираха пред БТА, че се солидаризират с 3 месечните протести в..

публикувано на 09.02.25 в 13:47
Посланичката на Австрия Андреа Икич-Бьом, министърът на външните работи Георг Георгиев със съпругата си, участваха в 24-ия Виенски бал в София.

За 24-та поредна година София беше домакин на Виенски бал

Виенският бал в София бе открит от автентичния оркестър на Йохан Щраус, с което организаторите на светското събитие отдадоха уважение към 200-годишнината от рождението на „Краля на валса“. Балът, който е под патронажа на кметовете на София и Виена и..

публикувано на 09.02.25 в 10:53
Илюстративна снимка - магистрала E-75, преминаваща през Белград.

Външно министерство предупреждава за трафик проблеми в Сърбия по път Е-75

В периода от 11:00 до 18:00 часа в неделя, 9 февруари е обявена 7 часова блокада на мост "Газела" в Белград, информира Министерство на външните работи. Мостът е част от международния път Е-75. Българските власти препоръчват на гражданите и..

публикувано на 09.02.25 в 09:49