Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Розовият домат – главен герой на фестивал в центъра на София

Снимка: БГНЕС

За шеста поредна година Княжеската градина в столицата ще бъде домакин на Фестивал на розовия домат. През целия съботен ден посетителите ще имат възможност да опитат интересни рецепти, специално приготвени от най-известните шеф-готвачи на България и гости от чужбина и да си закупят традиционни продукти от производители.

Как се използват български домати за приготвянето на зимнина по италианска рецепта ще демонстрират готвачите Джовани Балдантони и Енца Барбаро. Ще бъдат изложени и различни видове българска крафт бира.

По време на фестивала ще се проведат и творчески работилници, свързани с опазването на околната среда и природосъобразния начин на живот, градско градинарство и традиционни ястия, характерни за някои от най-китните села в Северозападна България.


 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 39

В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния преподавател по история и география във Френски лицей "Виктор Юго" в София; На гости на българската..

публикувано на 20.02.25 в 12:00
Министърът на отбраната Атанас Запрянов

Министри разказват на депутатите за "въпросника" на САЩ

Парламентът ще изслуша днес министъра на отбраната Атанас Запрянов и министъра на външните работи Георг Георгиев относно "въпросник", изготвен от страна на САЩ, по теми, свързани с готовността на България за участие в специална военна операция на..

публикувано на 20.02.25 в 07:15

Втори ден на бойкот на веригите за хранителни стоки

Втори ден на бойкот на търговските вериги за хранителни стоки обявиха обществени организации за 20 февруари, след като отчетоха успех на първата такава инициатива у нас. В първия ден на бойкота по данни на Министерството на финансите оборотът на..

публикувано на 20.02.25 в 06:35