Българка, която никога не е изпитвала лукс в живота си, днес е сред световните ловци на диаманти, съобщава британският вестник "Експрес". 46-годишната Юлия Кастели е израснала в близкото до столицата градче Радомир, в семейство на българин и рускиня. Днес тя живее в Лондон, но често ѝ се налага да пътува по света, в търсене на уникални бижута за своите богати клиенти. Най-голямата ѝ сделка е с диамант за 20 млн. паунда.
В интервю за в. "24 часа" Юлия разказа, че това е станало през 2008 г. за частен клиент, но подробности не може да разкрие, тъй като конфиденциалността е много важен елемент в работата с диаманти. Българката започва да изучава тънкостите на бижутерийното предприемачество в Ню Йорк, където първоначално заминава, за да работи в магазин за скъпоценности. Когато напуска родината, била на 25 г., току-що завършила икономика в УНСС, но вече получила сериозна икономическа закалка. "След разпадането на социалистическия строй, родителите ми опитваха различни неща, в които аз и брат ми помагахме. Имахме кафене и магазин за осветителни тела. В един момент внасяхме коли от Западна Европа и аз трябваше наравно с баща ми и брат ми да участвам в докарването им до България", разказва Юлия.
Тъй като диаманти не се продават всеки ден, Юлия се насочва към организиране на екзотични пътешествия за своите богати клиенти. Пътуванията са друга нейна страст, в която през годините българката е вложила предприемаческия си дух и също е натрупала много опит.
От близо 2 милиона пенсии Националният осигурителен институт изплаща 16 000 от тях на българи в чужбина . Най-много български пенсионери живеят в Германия - 4100. По един български пенсионер има в Южна Корея и в Исландия. 75 000 българи получават..
Фискални мерки удрят домакинствата в Румъния на фона на рекорден дефицит Румъния навлиза в труден икономически период, коментатори очакват кризата да продължи поне година. От 1 август т.г. в страната са в сила нови бюджетно-фискални мерки за..
Впечатляващо авиошоу съпровожда култовия фестивал за хитове от 90-те години на ХХ век SPICE Musiс. То се изпълнява за първи път в рамките на тазгодишното издание по повод 20 години от създаването на държавно предприятие "Пристанищна инфраструктура"...
В "България днес" на 07 Август слушайте: 01:04 – Актуално от България и сънародниците по света Специален гост в днешното издание на..
В петък минималните температури ще са от 16° до 23°, в София – 16°. През деня ще е слънчево. Над планините ще има купеста облачност, с много малка..
Регионална библиотека "Пейо К. Яворов" в Бургас е домакин на форум "Бургас - пресечно място на индустриално наследство, екологична чувствителност и..