Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българчета са победители в международно състезание по роботика в Букурещ

Снимка: личен архив

Вяра Симеонова (11 клас) и Калина Симеонова (6 клас) от Математическата гимназия "Баба Тонка" – Русе и студентът от Русенски университет "Ангел Кънчев" Йордан Ганев, които представиха България на Международното състезание по роботика в Букурещ, стъпиха на върха на почетната стълбичка и развяха българското знаме.

Надпреварата е от веригата RoboChallenge, която се провежда в Румъния и Китай с участници от цял свят, съобщи кметът на Русе Пенчо Милков. Българчетата доминираха в една от най-трудните дисциплини – "Лабиринт".




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Природата или човешкото безхаберие са в основата на наводненията по Черноморието

Отиващата към края си 2025 година не остана изключение от черната статистика по отношение на природните бедствия на територията на България. Суша, пожари, а след това последваха и наводненията. И макар след всяко подобно бедствие да се говори за мерки,..

публикувано на 08.10.25 в 10:40

Синоптичната обстановка остава сложна, в Северна България – с оранжев код за валежи

В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места количествата ще са значителни. В югоизточните райони на страната валежите ще отслабват, и на места..

публикувано на 07.10.25 в 18:15

"Добродетели и религии" няма да се изучава през следващата учебна година

Предметът “Добродетели и религии” няма да бъде въведен от следващата учебна година, съобщи от Пловдив образователният министър Красимир Вълчев, цитиран от БТА. По думите му, продължава работата по изготвянето на програмата за..

публикувано на 07.10.25 в 18:05