В събота минималните температури ще са от минус 1 до 4°. Максималните ще са от 3 до 8°. В София минималната ще е около минус 1°, максималната до 4°.
С изключение на Югозападна България над страната ще е облачно. В Дунавската равнина и Горнотракийската низина видимостта ще е намалена. На изток ще има слаби превалявания от дъжд.
По Черноморието ще е облачно със слаби превалявания. Максималните температури ще са 7-9°. Морската вода е 9-10°. Вълнението на морето ще е до 3 бала.
Над планините ще е облачно и мъгливо по билата. Над централния Балкан ще превали сняг. Максималната температура на височина 1200 м. е 2°, на 2000 м. минус 3°.
В неделя температурите ще се покачат с 2-3 градуса.
Отиващата към края си 2025 година не остана изключение от черната статистика по отношение на природните бедствия на територията на България. Суша, пожари, а след това последваха и наводненията. И макар след всяко подобно бедствие да се говори за мерки,..
В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места количествата ще са значителни. В югоизточните райони на страната валежите ще отслабват, и на места..
Предметът “Добродетели и религии” няма да бъде въведен от следващата учебна година, съобщи от Пловдив образователният министър Красимир Вълчев, цитиран от БТА. По думите му, продължава работата по изготвянето на програмата за..
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше..
Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в..
Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от..