Българският национален флаг беше издигнат в Ню Йорк сити по случай националния ни празник 3 март. Градоначалникът Ерик Адамс отдели от времето си и лично уважи българското събитие в търговското сърце на Ню Йорк – Боулинг Грийн, недалеч от Уол Стрийт. Ученици от най-голямото българско училище в Ню Йорк - "Христо Ботев", му подариха шал с българския флаг и мартеничка, изработена от възпитаниците на школото. Събитието се провежда по инициатива на Генералното консултство на България в американския град.
Българското събитие беше почетено също от Ибрахим Куртулус - заместник-председател на асоциация “Боулинг Грийн”, Едуард Мермерстийн – началник на отдел “Международни отношения” в кабинета на кмета на Ню Йорк, Кристина Лукас от фондация “Америка за България, Западно- и Средноевропейския митрополит Антоний, Любомира Георгиева - консул на Република България в Ню Йорк и офицер Георги Обрейков от полицията на град Ню Йорк.
Празникът завърши с хоро, а българските ритми развеселиха и стоплиха жители и гости на града в студения мартенски ден, съобщиха за Радио България от Българското училище "Христо Ботев" в Ню Йорк.
В галерията можете да разгледате още снимки от отбелязването на националния ни празник в американския мегаполис.
Снимки: Училище "Христо Ботев" - Ню Йорк
В деня на българските избори, 27 октомври, в далечна Аржентина, в столицата Буенос Айрес се организира и празникът "Аржентина чества България“. Ружка Николова, председател на Аржентинско-българската фондация в Буенос Айрес, разказа повече за тази..
Няма точна статистика за броя на българите в Израел. Смята се, че българските евреи, преселили се там от страната ни са около 50 000. Независимо от броя им, както и в други държави по света, част от сънародниците ни са изключително задружни, за което..
Сънародници отбелязаха с тържество първата година от засаждането на български рози в парка “Куинс Гардънс” в лондонския квартал Бромли. Цветята са дарени от българите в Лондон, съобщи на сайта си Посолството на България във Великоритания...
"Българите украсяваме света", казва ни Емилия Юкер, която от десетилетия живее в Германия. Пъстротата на културните ни традиции, литературата, фолклора е..