В петък минималните температури в България ще са от 5 до 10°, в София около 6°. До обяд ще е слънчево с разкъсана облачност. Максималните температури ще са от 16 до 21°, в столицата 17°. След обяд на запад, а до вечерта и на изток ще се заоблачи и ще завали.
Над Черноморието ще има променлива облачност. Максималните температури ще са от 14° на север от нос Калиакра до 19° на юг. Морската вода е 8-11°. Вълнението на морето ще е 3 бала.
В планините ще има значителна облачност, след обяд и валежи. На височина над 2000 м ще пада сняг. Максималната температура на 1200 м ще е 11°, на 2000 м - 3°.
В събота максималните температури в страната ще са между 7 и 12°.
В преобладаващата част от Европа ще превалява. Най-топло ще е на юг. В Мадрид и Атина се очакват 21°, в Букурещ 20, в Белград - 19°, в Рим и Будапеща – 18°. В Истанбул ще е 16°, в Париж - 13°, в Лондон и в Берлин очакват 6°, в Москва минус 2°.
В Ню Йорк и Монреал ще е 1°, във Ванкувър и в Чикаго съответно 6 и 4°. В Лос Анджелис ще е до 19°, в Маями 27°, в Мексико сити се очакват 28°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 31 и 32°. В Дубай ще са знойните 32°, в Йерусалим и Техеран съответно до 17 и 16°.
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше ключова фигура при издирването на бившия мениджър на Wirecard Ян Марсалек в Москва, както и при..
Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от незапомнени времена се използва за билколечение, като се събират не само плодовете, но също семена и листата...
Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в сцена на спорт и култура. За поредна година организаторите отчитат рекорден интерес от страна на..
Поредно бедствие, поредни анализи и мерки постфактум от страна на отговорните институции. Опустошителното наводнение, заляло курортното селище "Елените"..
Във вторник , 14 октомври, минималните температури ще са от 5 до 10°, в София – 7°. През денонощието облачността над страната ще се задържи предимно..
Инициативен комитет, начело с историка акад. Георги Марков, предлага на мястото на Паметника на Съветската армия в София да бъде изграден паметник на..