Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

В понеделник слънце до обед, а следобед облаци

Снимка: БГНЕС

През нощта ще бъде предимно ясно. Минималните температури ще бъдат между 7° и 12°, в София - около 8°.

В понеделник преди обяд все още ще бъде слънчево, но около и след обяд над Западна и Централна България, а вечерта и през нощта срещу вторник и над Източна ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. Възможни са и градушки. Максималните температури ще бъдат между 20° и 25°, малко по-ниски ще са по Черноморието и в крайните североизточни райони, в София 22°.

В планините преди обяд ще бъде слънчево, но около и след обяд ще се развива купесто-дъждовна облачност и ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. Възможни са и градушки. Максимална температура на 1200 метра - около 15°, на 2000 метра - около 7°.

На Балканите облачността ще се увеличава и на много места ще има дъжд с гръмотевици. Има условия за градушки. Най-прохладно ще е в Букурещ - 17°, и Истанбул - 18°, а най-топло в Скопие - 25°, и Атина - 24°. В останалите части на Европа дъжд се очаква в Лондон, Мюнхен, Рим и Киев. Температурите ще варират от 13° в Киев и 15° във Варшава до 30° в Мадрид.

Какво ще бъде времето по света? В Ню Йорк се очакват температури от 11° до 24° с променлива облачност. В Буенос Айрес ще бъде приятно слънчево с максимална температура 21°. Жителите и гостите на Мелбърн ги очаква променлива облачност и лек дъжд, а температурата няма да превишава 14°. В Йоханесбург ще има променлива облачност, очакват се и гръмотевици, а температурите ще са от 5° до 16°. А в Пекин ще има слънце в изобилие. Там живакът ще достигне 28°.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 19

В брой 19 на предаването слушайте: За българите в Кипър и отношението им към българския език и култура - Мария Мавруди, председател на Културната асоциация на българите в Кипър; Защо българите в Албания срещат трудности с употребата на..

публикувано на 26.09.24 в 12:00

Преводачът Свилена Георгиева: Изучаването на чужди езици ни научава да обичаме и ценим нашият български

Културно и езиково многообразие – с това се отличава Европейският съюз, а езиците, които се говорят в общността са важна част от културното наследство на Европа. В ЕС има 24 официални езика и всеки път, когато към ЕС се присъединяват държави..

публикувано на 26.09.24 в 11:40
Българска академия на науките

БАН избра шестима нови академици

Нови академици избра Събранието на академиците в на Българската академия на науките (БАН). В биологическите науки академик вече е Илза Пъжева. Основните й научни постижения са в областта на биоинформатиката и QSAR моделирането. Тя създава..

публикувано на 26.09.24 в 09:41