Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Депутати определиха исканията на синдикатите като справедливи

Снимка: Дарина Григорова

ГЕРБ-СДС ще внесе предложения между двете четения на бюджета за увеличения на заплатите в различни сектори за близо 200 милиона лева. По думите на зам.-председателя на ПГ на ГЕРБ-СДС Деница Сачева, има сектори с драстично изоставане, където по отношение на доходите инфлацията не е компенсирана достатъчно. Пред журналисти в парламента, след срещата с ръководството на КНСБ, Сачева изтъкна, че исканията на синдикатите за увеличаване на доходите са справедливи.
 


След среща с представители на КТ "Подкрепа", на влизане в парламента, лидерът на "БСП за България" Корнелия Нинова също изтъкна, че исканията на работещите в държавния сектор, сред които и БНР са справедливи, тъй като доходите им в момента не могат да им позволят да живеят нормално. По-късно в Народното събрание, след среща с ръководството на КНСБ и представители на БНР, НОИ и НАП, Нинова уточни, че ПГ на "БСП за България" е внесла някои от исканията, които синдикатите са поставили пред тях сутринта, като предложения по проектобюджета за 2023 г. между първо и второ четене.


Снимки: Дарина Григорова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Експонатите в Националния военноисторически музей "оживяват" за празника на Българската армия

Само на 6 май - Ден на храбростта и празник на Българската армия , Националният военноисторически музей предоставя възможност на своите гости да влязат в три от машините от външната си експозиция. "Това не става всеки ден, а само при специални поводи!"..

публикувано на 04.05.25 в 08:10

Пролетно и слънчево, с краткотрайни валежи

През нощта , ще преобладава ясно и почти тихо време, с разкъсана висока облачност над западната част от страната. Минималните температури ще бъдат между 6° и 11°, в София - около 6°. В неделя ще преобладава слънчево време. Около и след..

публикувано на 03.05.25 в 18:30

Български ученици се завърнаха с два сребърни медала от Европейска олимпиада по експериментални науки

Българските ученически отбори, участвали в Европейската олимпиада по експериментални науки EOES 2025 в Загреб се завърнаха с два сребърни медала, съобщи МОН. В състезанието, което се проведе от 26 април до 3 май 2025 г се включиха 48 отбора от 23..

публикувано на 03.05.25 в 17:31