В неделя ще преобладава слънчево време. Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места главно в планинските и източните райони ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 33° и 38°, в София – около 33°.
В планините ще преобладава слънчево време. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Ще духа умерен, по високите и открити части – временно силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 25°, на 2000 м – около 18°.
По Черноморието ще преобладава слънчево време, но ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Максималните температури ще бъдат 28°-33°, а на морската вода – 24°-26°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.
На Балканите ще бъде предимно слънчево и горещо. В Атина максималната температура ще достигне 42 градуса, в Истанбул – 34, в Букурещ – 32, в Белград – 31.
Предимно слънчево и горещо остава в Южна Европа. Значителна ще бъде облачността в по-голямата част от Западна, в Северна и северните части на Централна Европа. Ще има валежи, на отделни места - придружени с гръмотевици. С временни увеличения на облачността, но почти без валежи, ще е в останалата част от Източна Европа. В Рим ще бъде 38 градуса, в Мадрид – 36, във Виена – 32, в Мюнхен – 30, в Париж – 25, в Стокхолм – 20, в Москва – 21, Санкт Петербург – 19.
В Ню Йорк ще бъде слънчево и термометърът ще показва 30 градуса. Дъжд ще вали в Чикаго, където ще бъде 29 градуса, в Кейптаун с 16 и в Мелбърн с 13.Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в сцена на спорт и култура. За поредна година организаторите отчитат рекорден интерес от страна на..
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи над Северна България през деня северозападният вятър ще се усили и ще бъде умерен до силен. Преди..
Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще обслужват влакове по направлението София-Бургас, а един – по линията София-Русе. Новите машини са..
Поредно бедствие, поредни анализи и мерки постфактум от страна на отговорните институции. Опустошителното наводнение, заляло курортното селище "Елените"..
В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна..
Трима офицери от Военновъздушните сили бяха наградени с почетния знак на президента, съобщава БТА. Държавният глава Румен Радев връчи отличието на..