Ледената пързалка в Княжеската градина в София отново посреща любителите на фигурното пързаляне или карането на кънки за удоволствие. Заради демонтажа на Паметника на Съветската армия изграждането ѝ започна по-късно, но част от нея вече е готова. Съоръжението тази година е с дължина от 400 метра и ще може да се използва до 10 март, стига времето да не е прекалено топло. След 15 януари има възможност от пързалката да се възползват ученици в столичните училища, при това напълно безплатно. Междувременно изграждането на отделни нейни части продължава, тъй като целта е да обхване цялото пространство около демонтирания монумент в Центъра на София.
Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в сцена на спорт и култура. За поредна година организаторите отчитат рекорден интерес от страна на..
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи над Северна България през деня северозападният вятър ще се усили и ще бъде умерен до силен. Преди..
Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще обслужват влакове по направлението София-Бургас, а един – по линията София-Русе. Новите машини са..
Във вторник , 14 октомври, минималните температури ще са от 5 до 10°, в София – 7°. През денонощието облачността над страната ще се задържи предимно..
Инициативен комитет, начело с историка акад. Георги Марков, предлага на мястото на Паметника на Съветската армия в София да бъде изграден паметник на..
Поредно бедствие, поредни анализи и мерки постфактум от страна на отговорните институции. Опустошителното наводнение, заляло курортното селище "Елените"..