Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Горещините се завръщат

Снимка: БГНЕС

През нощта ще бъде ясно и вятърът ще стихне. Утре ще бъде слънчево, следобед – горещо. Максималните температури ще бъдат предимно между 32° и 37°, в София – около 32°.

Над планините ще бъде слънчево. Следобед ще има незначителна купеста облачност. Ще духа слаб до умерен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 25°, на 2000 м – около 18°.

По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от североизток. Максималните температури ще бъдат 27°-30°, а на морската вода – 24°-25°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.

На Балканския полуостров ще бъде предимно слънчево. Температурите още ще се повишат. ВБукурещ ще бъде 37 градуса, в Белград – 36, в Атина – 33, в Истанбул – 31.

В Западна Европа, на Скандинавския полуостров и в Европейска Русия ще вали дъжд. В Германия, района на Алпите и Балтийско море валежите ще бъдат значителни. В много райони на Източна Европа ще бъде предимно слънчево, а в Западна ще превали. Във Виена ще бъде 35 градуса, в Рим – 32, в Москва – 31, в Мадрид – 27, в Мюнхен – 24, в Санкт Петербург – 23, в Париж и Стокхолм – 22.

В Ню Йорк ще бъде 31 градуса, в Чикаго – 21, в Кейптаун – 20, в Мелбърн – 11.  

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Tараклийският университет вече официално е поделение на Русенския

Тараклийският държавен университет "Григорий Цамблак" в молдовския град Тараклия официално стана поделение на Русенския университет "Ангел Кънчев", съобщиха от българския ВУЗ. Така се финализира дългогодишен процес за осигуряване на българско..

публикувано на 14.04.25 в 15:53

Национален протест на работещите в градския транспорт за по-високи заплати

Работещи в градския транспорт в София, Варна и Русе излязоха на национален протест в столицата под надслов “Достоен труд – достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!”, организиран от най-големите синдикати. Демонстрантите..

публикувано на 14.04.25 в 09:20

Борислав Гуцанов на открит урок за рисковете от вейпове, райски газ и дизайнерска дрога

Социалният министър Борислав Гуцанов ще присъства днес на открит урок в Средното училище с езиково обучение "Александър Пушкин" във Варна, организиран от Държавната агенция за закрила на детето. Събитието е част от кампанията, която информира децата и..

публикувано на 14.04.25 в 06:00