Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Психиатрите заплашиха с колективна оставка

Снимка: БГНЕС

Лекари и сестри от 12-те държавни психиатрични болници в страната излязоха на протест пред Министерството на здравеопазването. Те настояват за по-голямо увеличение на заплатите от предвиденото в новия бюджет. Недоволните за кратко блокираха движението по булеварда пред министерството.

"Исканията са най-после да започне реформа в психиатричната помощ. Държавните психиатрични болници повече от 25 години са изоставени да се разпадат, да се плячкосват и разграбват. Персоналът е много под задължителния минимум и работи при ужасно трудни условия", каза д-р Иван Добринов от Държавната психиатрична болница в Раднево.


По думите на протестиращите, младите хора не искат да работят в психиатриите, тъй като работата е високорискова, а заплатите - малки.

Психиатрите заплашиха, че ако изпълнителната власт не предприеме необходимите действия, те ще подадат колективна оставка.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Журналистът Христо Грозев от Берлин: Европейската награда ми доказа, че годините лишения си струват

На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше ключова фигура при издирването на бившия мениджър на Wirecard Ян Марсалек в Москва, както и при..

публикувано на 11.10.25 в 10:22

Знаете ли че има и фестивал на... трънката?

Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от незапомнени времена се използва за билколечение, като се събират не само плодовете, но също семена и листата...

публикувано на 11.10.25 в 07:15

Започва 42-то издание на маратона на София

Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в сцена на спорт и култура. За поредна година организаторите отчитат рекорден интерес от страна на..

публикувано на 11.10.25 в 07:10