Любомира Стамболийска бе гост в предаването "Днес" на Радио Благоевград. Ето интервюто на водещата Елизабет Александрова с Любомира Стамболийска:
Водещ: Любомира, честита награда!
Любомира: Благодаря!
Водещ: Какво представлява твоята бизнес идея?
Любомира: Това е часовник, който измерва различни показатели по време на тренировка по плуване. Като цяло идеята ми е насочена към плуването, но може да бъда използвана и за други спортове.
Водещ: Какви показатели могат да се следят?
Любомира: Пулс, изминато разстояние по време на тренировката, разположение на тялото във водата, ефективност на едно загребване. 12 години се занимавам с плуване и смятам, че това отсъства от моя начин на тренировка и смятам, че ще ми помогне повече на мен и моя треньор.
Водещ: Каква иновация използваш в тази бизнес идея?
Любомира: Вкарвам положението на тялото, която приема плувеца във водата, за да бъде по-ефективно самото загребване и какви грешки допуска по време на загребването. По-лесно се изчистват техническите грешки, които правим по време на тренировката и може да се избягват контузиите. Често контузиите, които претърпяват плувците, са в раменете.
Водещ: Може ли твоята бизнес идея да бъде приложена реално в практиката?
Любомира: Да, може, стига да се направят необходимите изследвания от плувци и да се реализира.
Водещ: Как оценяваш конкуренцията в състезанието „Имам бизнес идея“?
Любомира: Конкуренцията беше много добра. Аз спечелих 947 харесвания. Отивам на национално състезание на 1-ви юни в София. Там ще разговаряме с успели предприемачи, които могат да ни помогнат да осъществим нашите бизнес идеи.
Водещ: С бизнес ли ще се занимаваш или с плуване?
Любомира: Мисля да кандидатствам спортен мениджмънт, да съчетая двете в едно. По-скоро в чужбина, защото смятам, че там ще се развивам по-добре.
Започна турнето с екоигри в 7 града в страната, сред които Перник, Кюстендил и Петрич. Състезанията се организират от платформата „Пукльовците“, която цели да стимулира директното общуване и взаимоотношения между децата. И това не къде да е, а в училища среда – там, където започва тяхното истинско социализиране. Това сподели в ефира на Радио..
Всяка последна сряда от февруари се отбелязва Световният ден против тормоза в училище, известен като „Ден на розовата фланелка“. Тя символизира неприемането на тормоз и насилие в училищетo . За пръв път „Денят на розовата фланелка“ е проведен в Канада през 2007 година като протест, организиран от двама ученици – Дейвид Шепърд и Травис..
Айше Емин от гърменското село Рибново събра в книга кулинарните съкровища на Родопите. Изданието съдържа 36 рецепти на традиционни и обичани ястия като салати, супи, печива, десерти. „Тази книга е изцяло в мой стил – рецептите са лесни за приготвяне, с достъпни продукти и пълни с любов. Вложих много старание, защото знам, че моите читатели заслужават..
В седмицата на Прошки сме. Предстои и един от най-светлите християнски празници – Великден. Празниците са времето, в което се събираме с близките си традиционно на богата отрупана трапеза. Има обаче и хора, които нямат близки. Има хора, за които няма отрупана маса с различни блюда. За да направят точно тези хора щастливи и за да успеят поне малко..
Детски лекари от специалностите УНГ, ортопедия и травматология, урология, хирургия, кардиология, неврология, ендокринология, дерматология, обща медицина, образна диагностика, гастроентерология и офталмология ще преглеждат безплатно деца в Петрич. Инициативата е част от Програма „Детско здраве“, в която участват водещи специалисти от болница..
Кати, Мити, Петя, Калина и Никол, малките журналисти от школата по журналистика и медийно отразяване към Центъра за личностно и творческо развитие на децата в Благоевград бяха гости в предаването „Неделя у дома“, където разказаха какво е за тях журналистиката. „Мен ме влече телевизията, защото искам да ме видят всички. Целият свят“, сподели..
Музейна работилница, посветена на Баба Марта, отваря врати от 24 до 27 февруари в красивата сграда на Историческия музей в Петрич. Инициативата се провежда за втора поредна година, очаква се интересът към нея да бъде още по-голям от миналогодишния, тъй като заложените дейности в работилницата ще бъдат надградени. „Ще посрещнем дечицата с..