Една романтична история започнала с танц в града на бикоборците Памплона и свързала две сърца – българката Ивелина Гривчева и доминиканецът Хенри Пинеда.
„Салсата ни свърза двамата. В началото с поглед, а след това с постепенно доближаване един до друг, докосване и сливане като две души. В момента двамата сме като залепени един за друг и не спираме да сме заедно в танца, като едно цяло сме се слели, а танцувайки във всеки миг преоткриваме повече любовта си, а с това преоткриваме своя начин на живот – да се радваме на всеки миг танцувайки“, споделя искрено за емоционалната си връзка с танца и с любимата жена Хенри Пинеда.
Ивелина Гривчева и Хенри Пинеда танцуват навсякъде, независимо къде ги отвежда пътя. Любовта ги среща именно като партньори, в Испания, в клуб по салса. Три години по-късно атрактивната двойка, където и да пътува не спира да танцува. Много места са посетили. „...често сме на мотор и винаги, където и да отидем вдъхновим ли се танцуваме“, разказва непринудено Ивелина за взеимната им любов към пътуването, салсата и най-вече за свободата да изразиш себе си чрез изкуство.
Двамата дори танцуват пред манастира, в който е заснет филма „Името на розата“ по едноименния роман на Умберто Еко. Тяхното хоби е да заснемат всеки един свой танц. А докато са във вихъра на латино ритмите печелят и симпатиите на случайно събралата се публика.
В България заснемат своите танци в Пловдив, на уникалната историческа забележителност – Асенова крепост и в благоевградския парк „Бачиново“.
Днес Ивелина и Хенри непрекъснато се преоткриват чрез танцуване. Където и да пътуват, ако решат спират и заснемат своя танц. Чрез танцуването стават все по-свързани един с друг.
Ивелина и Хенри са двама души от различни култури, които показват, че могат да намерят любовта в хобито, да последват сърцата си и да танцуват безкрай...
Ивелина Гривчева и Хенри Пинеда можете да чуете в звуковите файлове – >Родители, учители, дори и ученици апелират да се ограничи използването на телефоните и социалните мрежи от малолетни деца. Опасна мода е обхванала учениците. Нарича се "Супермен" и кара много деца да записват опасни видеа. Последният случай е от вчера, когато 13-годишно дете е с опасност за живота, след като е ударено от волтова дъга на жп гара..
Инспекторите от Изпълнителна агенция "Рибарство и аквакултури" вече ще могат да използват стоп-палки при проверка на автомобили за незаконен улов и белезници при задържането на бракониери. Новите правомощия на служителите на ИАРА станаха факт след промени в Наредбата по Закона за рибарство и аквакултури, уточни за Радио Благоевград началник на..
Отправяме вниманието си към изкуството в малките населени места. Там, където киното и театърът не са даденост, както за хората в големия град, а огромна нужда, до която децата и младежите е трудно да се докоснат. Пренасяме се в малкото селце Копривлен в община Хаджидимово, където читалището и училището са единственият мост между децата и..
Каква е Аз-ефективността на учениците в община Благоевград и доколко те оценяват грамотността си по роден език и по чуждите езици, които изучават. Задълбочен анализ на тези ключови компетентности направиха преподаватели от ЮЗУ „Неофит Рилски“, ръководени от доц. д-р Зарина Маркова. За проучването те анкетират и възлагат различни писмени задачи на..
Гражданите подкрепиха експертната позиция на WWF срещу спорните промени, които биха позволили провеждане на сечи с цел прокарване на просеки за тежки дърводобивни машини – харвестъри. За малко повече от две седмици, над 5000 души се включиха в инициативата на WWF и изпратиха до Министерството на земеделието и храните..
„Това е поредната стъпка към нашата пълна интеграция в европейското семейство“, заяви евродепутатът от ГЕРБ–СДС/ЕНП Илия Лазаров, по повод присъединяването на България към Шенгенското пространство. Според него този успех е част от историческите решения, започнали още през 1999 година с преговорите за членство в Европейския съюз, преминали през..
Зелена през пролетта, златиста през лятото, огнена през есента и снежнобяла през зимата – природата в България има четири сезона и всички те си струват гледането. За разлика от хитовите сериали, които чакаме с нетърпение пред малкия екран, сезоните на природата са ограничени. Нещо повече. Можем да загубим и тези, които имаме. За да не позволи това..