Марш или поход? Какво е справедливост и свобода на словото в контекста на Турция, година след опита за преврат? Какви заявки дава „Походът на справедливостта“, ще успее ли да запази енергията си до президентските избори в Турция през 2019 г. и ще имат ли достатъчно силен кандидат-президент от опозиционната партия? Достатъчен ли е „Походът“, за да покаже, че страхът в Турция е надживян?
Липсата на отговори е един от големите проблеми в Турция днес. Но такива режими идват и си отиват, въпросът е, че оставят много големи беди себе си. И въпреки всичко, тези два милиона, които излязоха на похода и тези 50 %, които казаха „не“ на референдума не бива да бъдат подценявани и игнорирани. Надеждата все пак умира последна. – каза Мехмед Юмер, главен редактор на в. „Седмичен обзор“.
Обилните валежи от нощта предизвикаха и наводнения в Монтана, където са паднали над 70 литра на квадратен метър дъжд. Евакуирани с лодка са били жители на монтанския квартал "Кошарник". Интензивният дъжд наводни къщи и дворове в Монтана. Най-вече в кварталите “Мала Кутловица“, “Изгрев“, а в кв. “Кошарник“ са евакуирани хора, съобщи..
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
"Войната трансформира изборното поле. В момента водещи са не идеологиите, а геополитическото и националното". Това обясни пред БНР Любомир..