Първото литературно гадже на Теди е Том Сойер. С усмивка си спомня за детството, в което слушала историите от касетки със записани истории. „При баба и дядо имаше голям касетофон на батерии. Приключенията на Том Сойер се носеха из целия двор. Първата книга, която сериозно прочетох, беше „Лили“ на Братя Мормареви. Лили беше моята детска героиня.“
Теди е и запален пътешественик. Пътуванията й са свързани с това да опознае културата на определена нация и затова предпочита да постои на новото място поне 2-3 седмици. С усмивка си спомня специален момент, свързан с летище и... книга. „Веднъж си изпуснах самолета в Женева, тъй като се бях зачела. Оттам, за да се прибера, отидох до Полша и се прибрах в България, прочела книгата. Последното пътуване, което много ме докосна, беше до Израел. Прекарахме там почти три седмици. Посетихме всички свети места и обиколихме страната. След това пътувах и до Испания, тъй като уча испански. Определено ще се върна там. За първи път видях хора, които искрено се радват, че турист говори малко, макар и развален, испански."
В библиотеката на Теди можем да намерим и много правна литература. Част от онзи период в живота й, довел я до съдбата на букстаграмъра. „Семестриално съм завършила Юридическия факултет на Софийския университет. Макар сега да съм сложила стоп на правото, планувам да бъда дипломиран юрист. Не желая да работя по специалността. Това, което ме тласна да направя блога си – букстаграм, беше един бърнаут. Момент, в който наистина се чувстваш преуморен от нещата, които сам си сложил върху себе си.“
А блогът, към който има и стилен Инстаграм профил, се нарича The Bilingual Reader. Теди решила това да е името, тъй като израснала с литература на чужд език. „Майка ми говори английски, френски, немски и руски. У дома имаше много книги на различни езици. В началото четях много книги на различни езици и не познавах български автори и какво точно се издава в България.“
Още за Теди и букстаграмърството чуйте в звуковия файл.
В село Бесарабско в област Одеска, новото име на село Тарутино, живеят предимно етнически българи. 10 000 сънародници пазят родната култура и традиции. Кмет на общината е Сава Чернев. Близо 600 души отбелязаха 24 май. Български ансамбли от различни населени места се събраха в Културния център, разказва генералният ни консул в Одеса..
Първият по рода си Национален фестивал на приложното изкуство ще се проведе във Велико Търново идната седмица. Тридневният артистичен форум се организира от Народно читалище „Надежда 1869” в партньорство със Сдружение „Клубът” и финансовата подкрепа на Община Велико Търново. Събитието е своеобразно продължение на провежданите през последните три..
Публично четене на Библията от млади хора от протестантски, евангелски и адвентни църкви се организира в Силистра, в навечерието на 24 май. Основния акцент бяха нуждата от ценности, вяра и добродетел в съвременното ни общество и да ни напомнят, че четмото и писмото български са били създадени, за да се чуе Божието слово на разбираем за народа..
Близо 30 000 лева осигури националната кампания „Прегърни своето бебе – отключи мечтата си“ за репродуктивни изследвания на пациенти и за ин витро процедури. Инициативата на Лаборатория „Рамус“ и Фондация „Искам бебе“ стартира на 1 февруари т.г. и продължи три месеца. В този период във всички филиали на „Рамус“ в страната важни репродуктивни..
В деня на Светите братя Кирил и Методий ви отвеждаме към дряновското село Керек а, свързано по силен начин с паметта за равноапостолите. Там в църковния двор, повече от век назад родолюбиви балканджии издигат паметник в прослава на Кирил и Методий, и той е първият в България . Издигнат в църковния двор, а в последствие преместен до кметството,..
Сияна Начева е най-малката - на 13. Мария Буцева и Яна Спасова са на 16, Йоана Петрова е на 17, Дияна Гечева, Бояна Каракашева и Виктория Евънс са по на 19 години. Някои от тях са вече студентки. Други правят планове. Виктория ще става биохимик, Дияна -финансист, Йоана мечтае за право, а Яна е с амбицията да бъде разследващ журналист. Останалите..
В една стара телевизионна реклама за колбаси се казваше, че Павликени е хубав край с хубави хора . Така е, не е само в рекламата. А хората, особено в павликенските села, са гостоприемни и отлични кулинари. В две поредни съботи в предаването "По първи петли" ви разказахме за гозбите, които приготвят домакините в селата Дъскот, Върбовка,..
Лявото вече няма представителство в парламента. Това заяви пред БНР Корнелия Нинова, лидер на "Непокорна България", бивш председател на БСП и добави,..
"Да празнуваш език, който е толкова невидим и крехък , е невероятно нещо." Това каза пред БНР писателят Георги Господинов. По думите му,..
Добрич се превръща в сцена на традициите, благодарение на Фестивала на занаятите и изкуствата, който се организира от Фондация - "Добруджа -..