Събитията около статута на британския принц Хари и неговата съпруга Меган Маркъл са били предопределени, но са излезли извън плановете, смята тя.
„Понеже живият живот предполага бурни действия, не само леко течаща река, нормално е да има възгласи „Защо се случи сега?“, „Защо точно след Нова година Меган и Хари решиха да абдикират от обществените си кралски задължения и да се отдадат на собствения си живот?“
„Ако погледнем по-надълбоко под айсберга, на 20 см под водата, ще видим, че те са обикновена двойка и искат да живеят нормално, както всички хора. През тези свободни дни – празниците около Нова година, те са се наслаждавали именно на тази свобода, не са обградени от строгия кралски протокол, от желанието да правят неща, съобразени само и в полза на името на монархията, на престижа на монархията“, отбеляза Хлебарова.
„Това беше заложено още с встъпването в брак между Меган и Хари като проблем. Защото се знаеше, че тя носи иден вид възпитание, друг манталитет, докато Хари е отраснал в малко по-затворена среда. И когато тези две системи се сблъскат, ще има конфликти.“
Милена Хлебарова възприема случващото се около британското кралско семейство като „нов ход за постигане на позиции на места, където те вече са ги загубили“.
„Канада, където те искат да живеят, е част от британското влияние. Нормално е да бъде подсилена с един нов член от британското семейство, с нова кръв. Ако той (Хари – бел.ред.) стане там губернатор, още по-добре, ще бъдат по-лесни връзките. Има много идеи, много сценарии какъв би бил неговият живот оттук нататък“, посочи специалистът по протокол и етикет.
Ако тромавата британска империя иска да се облагороди, адаптира и да бъде по-гъвкава през 20-те години на XX век, нормално е да следва съветите на по-младите, изтъкна още Милена Хлебарова.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.Тази седмица във фоайето на Регионалната библиотека "Любен Каравелов" в Русе бе представен луксозен като изработка и изключително ценен като съдържание албум. Под заглавието "Русе в миналото. Градът във времето между двете световни войни 1920 - 1940 г." притежателите на фото албума имат редкия шанс да видят част от колекциите на съставителите Йовчо..
През тази седмица Монтана бе домакин на Международно полево учение за справяне при наводнение. Към 300 пожарникари, спасители и доброволци от 7 държави показаха възможностите си за реакция при природното бедствие. Това бе второто подобно учение с международен характер. Посланикът на Федерална Република Германия посети учението. Монтана бе..
Историята на 46-и пехотен добрички полк разказва изложба, подредена в Регионалния исторически музей в Добрич. Акцентът на експозицията е върху участието на безстрашните над 2 000 войници в заключителните битки преди края на Втората световна война. Изложбата е съвместна с Регионалния клуб „46-и Пехотен Добрички полк“. „Пътят към победата“ е..
В Плевен с тържествен концерт отбелязаха 35 години от създаването на Държавната финансово - стопанска гимназия „Интелект“. На тази годишнина е посветен и филм, създаден от две момичета в 11 клас - възпитанички на училището. За идеята, мотивите и за гимназия „Интелект“, Латинка Светозарова разговаря с Радинела Павлова и Габриела..
За първи път в историята на националния фестивал на българското кино „Васил Гендов“, Столична община учреди и връчи специална награда за филм със социална значимост. Отличието бе част от церемонията на Съюза на българските филмови дейци – най-престижното признание за родното кино. Наградата беше присъдена на документалния филм „Училище за надежда“ –..
"Бил съм в България много пъти, а тук имаме ансамбъл за български танци към Съюза на банатските българи във Винга, каза за "Нощен Хоризонт" Франциск Драгинов е банатски българин, който живее във Винга, Румъния. "Ансамбъл българче" се казва нашият танцов състав, който чества тази година 25 години от създаването си. " Моите предци идват..
Пети ден продължава протестът на работещите в градския транспорт на София. И днес столицата осъмна без трамваи, тролеи и автобуси. Метрото продължава да..
Битката за дневния ред в България предопределя следващите конфигурации за управление . Това заяви пред БНР Крум Зарков, вече бивш секретар по..
Хубавото би било за въвеждането на предмета "Добродетели и религия, че ще има един стандарт – една учебна програма и учениците във всички училища..