„Получавам едни записани лекции, което не е оптималното обучение, защото такива лекции могат да се намерят и на Кеймбридж и на Оксфорд в интернет на всички специалности, и затова мисля, че обучението в чужбина на този етап не е подходящо поне за мен лично.
В България няма да получа по-лошо обучение – тук ще уча на английски език "Стопанско управление", сподели още Атина.
„Едно от основните неща, които ме мотивира да се върна обратно тук беше, че в чужбина липсва среда, в която да се интегрираме“, коментира в „Хоризонт до обед“ Маргарита Петрова, която се връща от Виена, където учи архитектура, за да продължи следването си по специалността в Нов български университет.
„Реализацията в чужбина във всеки план е много по-трудна – и в социален план, и в професионален, когато си чужденец. Независимо, че всеки казва, че светът е отворен и глобален, това не е точно така, настройката, с която хората те приемат, е много по-различна от това, което чуваш.
Аз съм не съм съгласна с това, че младите хора тук се реализират трудно – когато има желание, има и начин“, посочи Маргарита Петрова.
"При затварянето ни вторият семестър за онлайн обучение имаше много неясноти и забавяния. Това още повече ме мотивира да се върна в България. Имах и притеснения относно коронавируса – за моето здраве, за здравето на близките ми….“
„Много български деца учиха в чужбина последните години, родителите им осигуриха средства за това, с идеята да се реализират много по-добре у нас след това, а най-добре и да останат в чужбина. Всички тези илюзии последните години за почнаха да се разбиват.
Първо защото най-престижните университети, които дават най-добрата реализация, са всъщност много по-скъпи, а тези, в които учат нашите деца, с нищо не се различават от българските университети.
Има още едно голямо "НО", за да си намериш добра работа, е много важно какви стажове ще минеш, това в чужбина е много по-трудно, отколкото в България.
Последните години работя с такива деца, които вместо да почиват през лятото, идваха от чужбина тук, за да си направят стажовете, такива деца са много успешни" - посочи още Игов.
„Ако си си направил плановете правилно, ако си достатъчно настойчив и амбициозен да учиш по специалността си, без значение е вече колко езика владееш, ти ще успееш да се реализираш успешно тук – у нас има много възможности в различни сектори.
Вече има и временни договори, по които можеш да работиш навсякъде по света, стига да си достатъчно квалифициран – не ти трябва точно работно място. Това младите хора го виждат и затова все повече се връщат у нас - и тези, които са с добра не само академична, но и професионална подготовка – са много, много успешни“, категоричен е Игов.
Още по темата в звуковия файл.
За днес е обявен втори бойкот на големите търговски вериги у нас. Фокусът е подкрепа на малките и семейни магазини . Хората обаче се оплакват, че там цените са още по-високи . Втори бойкот на големите търговски вериги у нас Организатори на бойкота: Подкрепете квартални магазини и семеен бизнес! "Не може да говорим само за веригите...
За днес е обявен втори бойкот на големите търговски вериги. Организаторите апелират потребителите да подкрепят малките магазини и българските производители, които, по думите им, "ежедневно биват мачкани от веригите". 7,9 милиона лева спад в оборота на търговските вериги – това е равносметката след бойкота от 13 февруари. Правителството..
Държавата обеща да стовари цялата си репресивна сила върху диларите на дрога . Това е една от новините след вчерашния Консултативен съвет за национална сигурност при президента. След КСНС за наркотиците: Ще бъдат предложени промени в нормативната база Рекламата на вейп устройствата да бъде забранена, поискаха пък родителски организации и..
6,4 милиарда лева е планираният дефицит за настоящата година, което прави три на сто от брутния вътрешен продукт на касова основа. Това става ясно от публикувания от Министерството на финансите проектобюджет за годината и структурния план до 2028-ма. Малко преди 23 часа снощи, на сайта на министерството бяха публикувани документите. За целия..
" Учебните програми имат нужда от много сериозна актуализация . Промените, които се правят, са абсолютно козметични, на парче – отпадане на някой термин, местене на материал от един клас в друг, което не е реална промяна. Има нужда от концептуална, философска промяна на учебните програми, така че да бъдат фокусирани върху уменията,..
Повече от 2 месеца институциите у нас – АПИ, националното ТОЛ-управление, МРРБ и МС, мълчат за осъдително за България решение на Съда на Европейския съюз по делото "Екострой", което е постановено на 21.11.2024 г. С решението разпоредбите на Закона за пътищата и Закона за движението по пътищата, касаещи налагането на административни наказания и..
Не съм чувал за такава инициатива - да отменим домакинството ни на предстоящата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО, която трябва да се проведе в София. Не знам да има някакви притеснения или страната ни да реши да се откаже . Това заяви пред БНР избраният за председател на форума проф. Николай Ненов - директор на Регионалния..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..
Очакваме бойкотът утре отново да бъде подкрепен масово от хората и да не пазаруват от търговските вериги. С този бойкот ще подкрепим кварталните..