Край на съдебната сага във връзка с падналия асансьор в Майчин доми какви са поуките от последните 11 г. за Емануела Фролошка, една от пострадалите тогава. Ето какво написа тя в социалните медии:
"... в този ден за пореден път разбрах, че ако вярваш и се бориш, но и ако си намерил най-добрите бойци, които да вървят рамо до рамо с теб, ще успееш.
На 28.07.2021 г., след повече от 11 години съдебни битки ВКС постави окончателно край на съдебната сага за падналия асансьор в Майчин дом, между мен и болница. Спор, започнал през 2010 година и завършил през 2021 г.! В определението си ВКС потвърждава решението на Апелативната инстанция, в която спорът, имащ отношение към инвалидизацията ми, макар и не в пълен размер, беше уважен в моя полза. Решение, което за мен беше напълно задоволително, но решение, което беше обжалвано от страна както на болницата, така и на асансьорната фирма.
„Синът ми, с който бях бременна при инцидента, днес е добре, в 4 клас е, музикален е, но той беше и свидетел на всички мои последващите операции, като последната беше през 2018 г., а ми предстои още една, за да бъдат извадени металите, които ми бяха сложени", каза в "Преди всички" Емануела Фролошка.
"Но аз не се самосъжалявам, аз съм по-скоро борец. Научих най-важният урок от този инцидент и последващите събития – това е, че човек трябва максимално да извлича уроците от всичко, което му се случва, за да може да генерира своята лична мъдрост, която да му даде възможност да се изкачи на следващото стъпало.
Това са едни от най-важните уроци, които ви дава живота, за да се доусъвършенстваме", смята Фролошка.
Тя припомни, че е създала впоследствие фондация в помощ на други пострадали от инциденти хора. По думите и в последните месеци в Дирекция технически надзор са започнали регулярни проверки на асансьорите, правят се ненадейни проверки по региони на асансьорните съоръжения, за да се види доколко те отговарят на текущите изисквания по нормативна уредба. Но тази уредба трябва да се осъвремени, защото вече има модерни устройства към асансьорите, а за тях не е ясно кой отговаря", посочи още Фролошка.
Още по темата в звуковия файл.
В посолството на България в Лондон професор Бетани Хюз представи откъси от новата си серия по BBC - Wonders of Bulgaria – "Съкровищата на България". Проф. Бетани Хюз е автор на два епизода "Съкровищата на България" от документалната поредица "Съкровищата на света", която се излъчва в 120 държави по света. Хюз е историк, писател, автор на..
На 3 декември над 100 държави ще отбележат Щедрия вторник, празник на дарителството и доброволчеството. България ще се включи в инициативата за седми път. Официален партньор на глобалното движение у нас е Фондация „BCause“. Тази година в кампанията се включва и фондация "Мечтатели - Създатели". Фондация "Мечтатели-Създатели" #SwimForAll..
Проф. д-р Людмил Вагалински е ръководител на разкопките на Хераклея Синтика от Националния археологически институт с музей към БАН. Хераклея Синтика се намира в долината на река Струма, на около 2 км северозападно от град Рупите и на около 10 км от Петрич. Последните открития на археолозите и намирането на двете 2-метрови статуи предизвикаха..
Кой е изобразен на великолепната и много добре запазена първа статуя , открита това лято в античния град Хераклея Синтика? Има ли връзка между нея и втората скулптура, която тепърва ще се реставрира и все още се проучва? Четири месеца след разкритото от археолозите екипът, макар и предпазливо, даде първите сигурни отговори на среща в..
От грижа за паметта – така Калин Сърменов, директор на Сатиричния театър "Алеко Константинов", мотивира решението снимките от хиляди постановки да бъдат сканирани във възможно най-високо качество, възстановени и показани . Това са образите на хората, изградили името на Сатирата. За Сърменов е добре да са познати на новите поколения..
Бойко Чавдаров е гост в рубриката "Америка- илюзии и реалности ". От България през Япония и Канада до Америка. С мечта да се завърне отново в Родината! "Имаше период ,когато ако ме попитат какъв съм, беше ми трудно да отговоря. Живеейки на 3 континента в 4 държави, просто се чувствах като човек на света. Това ми разшири кръгозора и мисленето..
Изложбата, посветена на 70 години от създаването на Европейската лаборатория по физика на елементарните частици и 25 години от членството на България в научна организация, отваря врати днес. Домакин е Физическият факултет на Софийския университет. Изложбата "70 години ЦЕРН" може да се види във Физическия факултет на Софийския университет до..
" Ако приемем, че съдебната система е един камион с ябълки, в него има едно буре гнили ябълки - хора, податливи на корупция, които се ползват от..
В Плевен откриват Празника на пчелните продукти. Пчелари от областта ще предложат в специалните шатри пред зала "Катя Попова" мед, пчелни продукти,..
В посолството на България в Лондон професор Бетани Хюз представи откъси от новата си серия по BBC - Wonders of Bulgaria – "Съкровищата на България"...