33 са случаите на заразени с коронавирус за последните 24 часа, 276 са положителните проби (общо), съобщи ръководителят на Националния оперативен щаб професор Венцислав Мутафчийски. 7473 легла са подготвени в болниците, 1137 от тях са в София, над 1000 са интензивните легла с респиратори.
Новите области със заразени са Кърджали и Хасково, в Бургас са установени инфекции при 22-годишна жена и две деца на 3 и 8 години. В Пловдив има 4 случая - двама мъже и две жени над 50-годишна възраст, в Кюстендил - 57-годишен мъж. Няма нови интубирани случаи, каза д-р Мутафчийски. Запис от сутрешния брифинг на Националния оперативен щаб ще намерите ТУК.
Обмисля се идеята, ако в едно семейство има заразен, цялото семейство да бъде поставено под карантина.
Открита е DMS линия за набиране на средства в подкрепа на българските медици, Краткият номер е 17777 с текст на латиница DMS SOLIDARNOST.
Най-добрият български тенисист Григор Димитров е дарил респираторни апарати на болницата в родния си град Хасково за борба с пандемията с коронавирус. Това разказа самият той в Скайп интервю за bTV. Така, първата ни ракета стана второто голямо име в родния спорт, което дарява след Димитър Бербатов. Димитров сподели, че в момента е в Калифорния, където е останал след като беше отменен турнирът в Индиън Уелс.
В "България днес" на 16 септември слушайте: 02:13 - Актуално от България и сънародниците по света 14:45 - Новият курс на ЕС и мястото на България в него 24:25 - Говорим за затлъстяването при децата у нас и по света според последния..
В "България днес" на 15 септември слушайте: 06:34 - Актуално от България и за общностите с българи по света 17:04 - Неделните ни училища са все повече – интервю с д-р Мая Падешка 29,10 - Законодателни промени за модернизация в образованието..
В "България днес" на 12 септември слушайте: 05:31 – Актуално от България и за общностите с българи по света 13:47 – "По съседски" – новини от Балканите 23:46 – София през погледа на Иван Шишиев 33:13 – Православен църковен..