Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

203 нови случая на Covid-19 от 6 232 PCR теста

Снимка: ЕПА/БГНЕС

203 са новите случаи на Covid-19 в страната, което е 3,26 % от направените през последното денонощие 6 232 PCR теста. Най-много от новозаразените са в Благоевград - 36, София - 27, и Пловдив - 17. Това показва справка на "Радио България" в Единния информационен портал. 

715 души с коронавирусна инфекция са хоспитализирани, 64 се намират в интензивно отделение

От началото на пандемията в страната са починали 572 души с Covid-19, от тях 9 - през последното денонощие. 

Излекуваните за последните 24 часа са 104.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 31 януари 2025 г.

В „България днес“ на 31 януари ви предлагаме хроника на събитията с балкански адрес от седмицата, както и актуална информация от българските общности зад граница. За новия проект на Радио България" - "Мост на вярата" разговаряме с журналистите Дарина..

публикувано на 31.01.25 в 19:00

Нов подкаст на "Радио България" за православните ни общини зад граница

От 31 януари 2025 г. тръгва първият по рода си подкаст за българските православни църковни общини зад граница – "Мост на вярата". Идеята е на екипа на програмата за чужбина на Българското национално радио (БНР) – "Радио България" и се..

публикувано на 31.01.25 в 00:30

България днес - 30 януари 2025 г.

На 30 януари 2025 г., по повод 131 годишнина от рождението на Цар Борис Трети, в "България днес" поглеждаме към фигурата на българския монарх през призмата на разказа на сина му – Симеон Сакскобургготски. Говорим за криптовалутите и отражението им в..

публикувано на 30.01.25 в 19:00