Кметството на Лос Анджелис въведе изискване за попълване на формуляр при пристигане на международното летище в града (Los Angeles International Airport – LAX/KLAX), както и на летище „Ван Найс“ (Van Nuys Airport – VNY/KVNY), чрез който всеки пътник над 16 години потвърждава, че е уведомен за препоръката, която е в сила и за целия щат Калифорния, за доброволно карантиниране в домашни условия за срок от 14 дни след пристигането. За това съобщава Единният информационен портал.
Ако формата не бъде попълнена предварително или веднага след кацането, може да бъде наложена глоба до 500 щатски долара. Попълването ѝ се изисква и при пристигане с железопътен транспорт.
Освободени от изискването са пътниците, които пристигат, за да работят, учат, оказват здравни услуги, да се лекуват, да подпомогнат критични сектори на инфраструктурата или доставките, (essential travels).
Формулярът може да бъде намерен на уеб страница: travel.lacity.org
Гражданите, ползващи услугите на консулските служби, се считат за пътуващи по основателни причини и не би следвало да бъдат заплашени от санкции.
При нужда от съдействие българските граждани в Калифорния могат да се обръщат към Генералното консулство на България в Лос Анджелис на следните телефонни номера: +1 310 478 6700 и дежурен телефон в извънработно време: +1310 437 3606. Сигнали може да се подават и на следния имейл адрес: Consulate.LosAngeles@mfa.bg.

В "България д нес" на 1 октомври слушайте: 05:52 - Актуално от България и за общностите с българи по света 19:23 - "Единни в успеха" - еуфорията при посрещането на волейболните национали 29:24 - Пенка Кунева – най успешната наша..
В "България днес" на 30 септември слушайте: 0:37 - Актуални теми от деня 17:12 - Политическа буря в чаша вода – думата имат анализаторите 35:16 – Повече е търсенето, по-малко предлагането на работа у нас 49:21 – Православен..
В "България днес" на 29 септември слушайте: 00:28 - България във волейболна еуфория 08:25 - Актуално за българите по света 19:00 - Ценка Генова от Комодоро Ривадавия:"Не мога да живея в Аржентина без мисълта за България, трябва да се знае..