Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

148 новозаразени с коронавирус

Снимка: Ани Петрова

През изминалото денонощие са установени 148 нови случаи на коронавирус от направените 5976 тестове, показват данните на Eдинния информационен портал. Положителните проби са над 2%. Най-много новозаразени има във Варна – 22, в София - 19 и в Пловдив – 18. В болница са настанени 3817 пациенти, от които 410 в интензивни отделения. Излекуваните са 234, починали са 13 души, а активните случаи наброяват 25 876. Нови случаи няма във Велико Търново, Видин и Стара Загора. Вчера са поставени 6348 дози ваксини и с тях общият им брой става близо 1,3 милиона. С двете дози са ваксинирани 498 665 души.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 6 февруари 2025 г.

В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация" резонират сред българското национално малцинство в Западните покрайнини. По темата разговаряме със..

публикувано на 06.02.25 в 19:00

България днес - 5 февруари 2025 г.

На 5 февруари в "България днес" ви предлагаме да научим кои са българските градове, които ще издигнат кандидатурата си, за да станат Европейска столица на културата през 2032 г., когато един български и един датски град ще носят тази титла. С художника..

публикувано на 05.02.25 в 19:00

България днес - 4 февруари 2025 г.

В "България днес" на 4 февруари говорим за ситуацията на гръцкия остров Санторини и има ли опасност за българите, които се намират там. За екологията и взаимоотношенията между човек и природа ще говорим с едни млади българчета, които вече..

публикувано на 04.02.25 в 19:00