Инфлацията в България достигна най-висок пик от 1998 година насам - 18,7 %. В „България днес“ се опитваме да разберем кога ще стихне ценовата буря. Страховете на българите обаче не са свързани само с икономическото положение в страната. Мигрантският натиск създава стрес за хората в пограничните райони. Ежедневно бежанци пресичат границата с помощта на трафиканти, а хората настояват за засилено полицейско присъствие.
В програмата ни сме отделили минути за събития, свързани с българските общности зад граница. Ще чуете художника Петър Станимиров, който беше сред 16-имата български творци, представени на международния фестивал, посветен на историческите комикси в румънския град Брашов.
1:40- Новини
8:46 - Прогноза за времето
13:57 - Докога ще вилнее ценовата буря?
25:16 - Населени места по пътя на мигрантските маршрути настояват за засилено полицейско присъствие
33:22 - Българите в Рим с почит към Св. Йоан Рилски и още събития сред сънародниците ни в чужбина.
38:49 - 16 български художници представиха страната ни на международния фестивал на историческия комикс в Брашов, Румъния.
52:37 - Песен на деня
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България".
В "България днес" на 15 ноември ще разберем какви "неразказани истории на българите" във Франция откриха възпитаниците на българските училища "Кирил и Методий" в Париж и "Надежда" в градовете Сен Назер и Рен. Доц. Спас Ташев от БАН ще ни каже в кои..
На 14 ноември в „България днес“ ви запознаваме с програмата на МОН "Неразказаните истории на българите", която въвлича български ученици и студенти зад граница в проучването и разказа за интересни и важни фигури от..
Истории с гордост и смисъл – така може да опишем темите в „България днес“. Ще започнем с потапяне в дебрите на археологията благодарение на Иво Иванов. След това Мария Самичкова ще ни разкаже как преминаха прожекциите на филма „Гунди – Легенда за..
В „България днес“ на 25-ти ноември отбелязваме Международния ден за елиминиране на насилието над жени, обявен с Резолюция на ООН през 1999 г. На всеки 10..