Лесно ли е за един българин да се докаже в Китай? Защо сме свидетели на засилено китайско културно присъствие в България и какви са възможностите на българския бизнес да впечатли Азиатския тигър? Отговор на тези въпроси ще откриете в минутите на “България днес”.
Ще разберете как българистиката подпомага двустранните икономически отношения, но също така и защо в университетите по света има все по-малко лекторати по български език. Водещ е Елена Каркаланова.
9:45 – Времето у нас и по света
14.45 – В чужбина са останали едва 39 лектората по български език
27:48 – Ирина Белева: „Има необходимост от създаването на български културен център в Пекин. В Шанхай има сплотена общност от интелигентни българи, а родният бизнес трябва да е проактивен, да се научим как практически да трансферираме нашите IT разработки“
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на Радио България.
В "България днес" на 25 юли слушайте: 04:25 Актуално от България и сънародниците по света 16:23 "По съседски" – събития от Балканите 24:40 Изложба в София – спомен за гребеца Васил Радев и неговите "3 секунди вечна преднина"..
В "България днес" на 24 юли слушайте: 05:25 – Започна Първият фестивал на българските фолклорни състави в чужбина във Велико Търново 11:57 – Ерика Пералес от Аржентина, влюбена в родопските песни 17:02 – Асоциацията на..
В "България днес" на 23 юли слушайте: 05:31 - "Учим, играейки. Играем, учейки!“ – започна годишната среща на АБУЧ – репортаж от Велико Търново на Красимир Мартинов 28:08 - Гост в студиото – Анна-Мария Бунева от Чикаго: -за пътя от..