На Архангеловден предаването "България днес" отново ще бъде верен спътник на ехото от деня. Ще се спрем на последните събития около украинските бежанци и мерките, които предприема страната ни към този момент. На 8 ноември отбелязваме Деня на Западните покрайнини, като се връщаме назад в историята, за да видим отпечатъка, който тя е оставила днес у нашите сънародници. За финал водещата Весела Кръстева ще ви разкаже за поредното световно признание за български музиканти. Приятно слушане!
01.25 - Новини от България
10.34 - Прогноза за времето
15.00 - Липсват поетапни мерки за независим живот на украинските бежанци в България
27.30 - Парк в Торонто ще носи името на българина Игнат Канев
28.50 - Посолството на България в Мадрид започна кампания за представяне на места и обекти в Испания, свързани със страната ни
48,00 - Десислава Семковска разговаря с етнолога д-р Илия Вълев, автор на изложбата "Когато момчето става мъж…" : Казармата във времената на социализма" в Пловдив
58.10 - "Песен на деня" – "Ако някога“ на група X-R@Y, лауреати на John Lennon Songwriting Contest
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България".
"България днес" на 10 февруари е подвластна на теми с продължение. Отново ще говорим за българското малцинство в съседна Р. Сърбия и за етикета "шопска нация". За вярата и любовта по пътя ѝ говорим с актьорите Александър Кънев и Кръстьо Лафазанов от новия..
Малцина са българските изследователи, имали шанс отблизо да познават баските в цялост – език, бит, обичаи, нрави и традиции. Сред тях е испанистът Мария Пачкова, която в продължение на десетилетия е част от испанската редакция на Радио България, а..
В "България днес" на 7 февруари се спираме на актуалните събития от България и българските общности по света и правим обзор на по-важното от Балканите през изминалата седмица. С помощта на Диана Цанкова разказваме за художника от Стрелча Мильо Балтов,..
В "България днес" на 18 февруари говорим за филма "Милен", посветен на журналиста Милен Цветков, който ще има премиера на 20.02. Обсъждаме го с Веселин..