В деня на света Екатерина говорим за 70-годишната история на българската художествена гимнастика, срещаме ви с един българин, преобразил с художествените си проекти Лас Вегас, запознаваме ви с предстоящи български събития, част от които можете да станете в различни части на света. Подготвили сме също обобщение на новините от България. Водещ е Красимир Мартинов.
01:17 – Новини
06:00 – Времето у нас и по света
11:50 – Разказ за славните години на художествената ни гимнастика
25:00 – Среща с българина, променил облика на Лас Вегас
49:00 – Къде, какво, кога – български събития с европейски адрес
56:00 – Песен на деня – с поздрав към имениците
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България".
В "България днес" на 4 август слушайте: 05:00 - Актуално от България за сънародниците по света 09:30 - Защо всяко лято горските пожари ни "изненадват" – разговор с Никола Рахнев, създател на Гората.бг 23:00 - "Иглика Килим Фест" като..
В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По съседски" 34:40 Екземпляр №000001 - превратната история на първата българска банкнота..
В "България днес" на 31 юли слушайте: 04:53 Актуално от България и българите по света 15:53 Българският фолклорен хор от Пескара "Бели рози" с първа изява в родината 32:40 Единственият лекторат по български език в Грузия намира благдатна среда в..
В "България днес" на 4 август слушайте: 05:00 - Актуално от България за сънародниците по света 09:30 - Защо всяко лято горските пожари ни..