На 17 февруари „България днес“ поставя на фокус Балканите, като се спираме на някои събития с балкански адрес. Говорим и за актуалния тон в българо-македонските отношение и за приноса, който ще има към него новата книга на доц. д-р Спас Ташев от БАН. Обръщаме взор към най-свидния герой на България – обаянието на Васил Левски се простира далеч отвъд времето му, а образът му продължава да пали сърцата и на най-малките българчета навсякъде по света. Водещ на броя е Елена Каркаланова.
07:35 – Прогноза за времето в България и по света
12:39 – По съседски - събития с балкански адрес
24:00 – Доц. Спас Ташев за важните исторически факти в книгата „Борбите на македонските българи за права и независимост. 68 случая от периода 1944-1994“
41:33 – Неделните училища зад граница посвещават уроците си на Левски
51:15 – Ще има ли категоричен отговор на въпроса с неизвестните относно вечния дом на Апостола? Историкът Николай Иванов счита, че вече е ясно мястото в центъра на София, където е бил гробът на Васил Левски и на 18 февруари там ще бъде поставен паметен знак плоча
57:55 – Песен на деня: „Клетва пред Левски“ в изпълнение на смесения хор „Акад. Петко Стайнов“, дирижира Стоян Бабеков
В "България днес" на 18 февруари говорим за филма "Милен", посветен на журналиста Милен Цветков, който ще има премиера на 20.02. Обсъждаме го с Веселин Диманов и Димитър Стафидов, автори на "Моралът е доброто", документална лента за друга емблематична..
На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес продължава да се пише. В "България днес" специален гост е журналистът Тодор Токин, който в продължение на..
На 14 февруари в "България днес" сме на празнична вълна. Почитаме и Трифоновден, и деня на Св. Валентин, и деня на археолога. В аванс поглеждаме и към 89-ия рожден ден на Радио България. И още…. Водещ е Красимир Мартинов. 02:00 - Актуална..
В "България днес" на 18 февруари говорим за филма "Милен", посветен на журналиста Милен Цветков, който ще има премиера на 20.02. Обсъждаме го с Веселин..