На 16 февруари ви предлагаме разговор за участниците в предстоящия парламентарен вот на 2 април 2023 г., ще ви заведем в една от малкото останали ковашки работилници у нас. С мисъл за Левски, с историка Янко Гочев, ще поговорим за митовете и заблудите, свързани с живота и делото на Апостола на свободата. Поставяме акцент и на 125-ата годишнина на БТА. Водещ на броя е Красимир Мартинов.
02:40 - Новини
07:15 - Времето у нас и по света
12:30 - Участниците в предсрочния вот и шансовете им да влязат в НС
28:10 - С мисъл за Левски: историкът Янко Гочев пред Радио България
42:00 - На гости в ковашката работилница на Стефан Чаков
56:10 - Песен на деня: Нов „филмов“ живот за „А дали е така“ на Васил Найденов
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България".
На 24 февруари "България днес" е изпъстрена със събития и прояви общностите на сънародниците ни зад граница. Ще започнем с темата за свободата и бъдещето, която придоби нови и различни измерение за Европа след 24 февруари 2022 година и случилото се в..
В предаването на 21 февруари говорим за Международния ден на майчиния език. Поглеждаме към темата за опазването на езиковото и културното многообразие от два различни ъгъла – имигрантите в България и българите в чужбина. Мечтата на три поколения..
В "България днес" на 20 февруари говорим за неизчерпаемата тема за изкуствения интелект и как навлизането му ще засегне пазара на труда и ще се отрази върху образованието. След това се отправяме към Брюксел, за да разгледаме българския магазин там и да..
На 24 февруари "България днес" е изпъстрена със събития и прояви общностите на сънародниците ни зад граница. Ще започнем с темата за свободата и бъдещето,..