В предаването на 6 март се вглеждаме в настроенията, с които влизаме в поредната предизборна кампания, ще се опитаме да разберем и част от дезинформационна кампания ли е розовото ни масло и ще го обяви ли ЕК за токсично. Ще се върнем и към националния ни празник 3 март, за да направим кратка ретроспекция на това как го отбелязаха сънародниците ни зад граница.
01:30 – Новини
07:10 – Времето у нас и по света
12:10 – С какви настроения българите посрещат поредната предизборна кампания?
22:40 – Попада ли българското розово масло под възбрана от ЕК заради токсичност
33:20 – И българите по света отбелязаха националния ни празник 3 март
45:05 – За „Приказката за България“ на българското училище „Св. Св. Кирил и Методий“ в Атина
55:20 – Песен на деня: „Утре“ на Диана Експрес
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България".
В "България днес" на 20 февруари говорим за неизчерпаемата тема за изкуствения интелект и как навлизането му ще засегне пазара на труда и ще се отрази върху образованието. След това се отправяме към Брюксел, за да разгледаме българския магазин там и да..
На 19 февруари в "България днес" отдаваме почит на Апостола на свободата Васил Левски. 152 години след неговата безвременна смърт ще обвием делото му с живата памет днес сред сънародниците в чужбина. Ще ви разкажем как песента е била..
В "България днес" на 18 февруари говорим за филма "Милен", посветен на журналиста Милен Цветков, който ще има премиера на 20.02. Обсъждаме го с Веселин Диманов и Димитър Стафидов, автори на "Моралът е доброто", документална лента за друга емблематична..
В "България днес" на 20 февруари говорим за неизчерпаемата тема за изкуствения интелект и как навлизането му ще засегне пазара на труда и ще се отрази..