В световния ден на водата, определен за такъв, за да ни напомня колко е важно да щадим водните ресурси, да ги опазваме от замърсяване и разхищение, говорим за питейната вода в България – дали тя е просто даденост или се отнасяме към нея с грижа и мисъл за бъдещето. Представяме и по-важните теми от българския дневен ред, а специален наш гост е певецът Васко Василев-Базилио, който се готви да отбележи 40 години от началото на творческия си път. Водещ на броя е Красимир Мартинов.
01:30 – Новини
08:40 – Времето у нас и по света
14:45 – Предизвикателства пред водния сектор в България – интервю с инж. Иван Иванов, председател на Българската асоциация по водите
28:10 - 40 години на сцената: Васко Василев-Базилио - за музиката и вдъхновението от нея
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България".
03:31 – Актуално от България и сънародниците по света 13:06 – Гост в студиото: българо-френското трио "Оренда" На 15 октомври Стефка Митева, Сандрин Конри и Джулия Орсе ще изнесат първия си концерт с преобладаващ български репертоар в Първо..
В "България днес" на 14 октомври слушайте: 04:40 - Актуално от България и за общностите с българи по света 15:47 – Номинации за "Българка на годината 2024" – приз на ДАБЧ 33:13 – К онният туризъм – скритото богатство на България..
В "България днес" на 13 октомври слушайте: 02:13 - Актуално от България и сънародниците по света 14:00 - За корупцията по пътищата на страната ни, и кой е най-потърпевш от нея? – Пред Радио България говори Христо Радков, председател на..