Да открием красивото в изборния ден! Под това мото сънародниците ни в Англия създадоха серия от събития в социалните мрежи, аранжирани с красива пролетна визия и адреси на изборните секции. За инициативата и организацията на вота на Острова ни разказва Зорница Рангелова, координатор за изборите към българското посолство в Лондон. Освен по изборната тема в „България днес“ говорим за доходи и инфлация, както и за някои български събития по света. Водещ на броя е Елена Каркаланова.
01:14 - Новини
09:33 - Прогноза за времето в България и по света
15:25 - КНСБ настоява за компенсации на доходите със задна дата
22:30 - В Северна Македония българите ще гласуват под натиска на стигматизацията
25:40 - Зорница Рангелова за организацията на българските парламентарни избори на територията на Великобритания и Северна Ирландия
55:23 - Български находки ще блестят на международна изложба в Чикаго
56:50 - Песен на деня: "Кажи, Райне (Снощи минах)" в аранжимент на проф. Кирил Стефанов, изпълнява вокална група "Пиринки" и ансамбъл "Пирин"
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България".
15 януари даде дългоочакваната развръзка на загадката, свързана със съставянето на редовно правителство в рамките на 51-ото Народно събрание. Президентът връчи първия..
Честит Банго Васил! Днес ромите в България и региона отбелязват своята Нова година, известна още като Василица. В "България днес" разказваме за обичаите и традициите на празника, който е заключен в цели три дни и продължава до 15 януари. След това ще..
В деня на българското кино - 13 януари, в нашата не-визуална, а словесна приказка ще разкрием за пореден път красотата на българските традиции и обичаи. В "България днес"..