Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България днес – 19 май 2023 г.

В последния ден от седмицата в предаването „България днес“ ще поговорим за политическата изборна седмица на Балканите, ще отидем до Лазурния бряг, за да усетим вълнението от филмовия фестивал в Кан и ще се настроим празнично за предстоящите дни на светците Константин и Елена и светите братя съпокровители на Европа Кирил и Методий. Водещ е Весела Кръстева. Приятно слушане!

01.27 - Новини от България

09.05 - Прогноза за времето у нас и по света

15.20 - По съседски – обзор на по-важните събития и новини от Балканите

26.00 - Невена Семова – една българка на 76-ия филмов фестивал в Кан

34.04 - В очакване деня на светците Константин и Елена

36.02 - Черноморският курорт „Св. св. Константин и Елена“ навърши 115 години

44.00 - Вести от българите по света: как сънародниците ни по целия свят празнуват 24 май

54.35 - Песен на деня – "Недей да правиш така" – новата песен на Поли Генова, вдъхновена от златната епоха на диско музиката

Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР - "Бинар".

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 8 август 2025 г.

В "България днес" на 8 август слушайте: 00:20 - За борбата с огнените стихии, човешката небрежност, безводието, етикетите в евро и лева и здравословното ни състояние – кратка информационна бележка от водещия 07:15 - Отзвук от проведените..

публикувано на 08.08.25 в 19:00

България днес - 7 август 2025 г.

В "България днес" на 07 Август слушайте: 01:04 – Актуално от България и сънародниците по света   Специален гост в днешното издание на "България днес" е американецът Итън Шейбър: 10:14 – Как идва в България и защо се остава?..

публикувано на 07.08.25 в 19:00

България днес - 6 август 2025 г.

В "България днес" на 6 август слушайте: 01:28 -  Актуално от България и сънародниците по света 10:37 - Националният музей "Земята и хората" в София показа "Камъка от Хирошима" 20:46 - Православен църковен календар – празнуваме..

публикувано на 06.08.25 в 19:00