Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България днес – 30 май 2023 г.

България днес коментира процедурата по връчване на втория мандат за съставяне на правителство, която анализатори определят като безпрецедентна. Какви са шансовете и необходимостта да се състави правителство с втория мандат и действа ли президентът на ръба на своите правомощия – ще чуете мнения по темата. Няма да се уморим да ви срещаме с личности, които влагат време и усилия за добруването на българската общност, независимо в коя точка от земното кълбо - днес фокусът ни е към Таня Станева от Брюксел, част от Българската културна асоциация в Белгия. Ще отскочим и до силистренското село Татарица. Защо ли? – чуйте в „България днес“ с водещ Елена Каркаланова. 

01:55 - Новини 

10:23 - Прогноза за времето в България и по света 

17:20 - Правителство с втория мандат - може би, но с много наум 

28:24 - Таня Станева, Белгия: Фолклорът ни обединява най-силно българите тук 

39:17 - Все още можете да заявите участие в Международния младежки фестивал на изкуствата „Музите”, който ще се проведе в Созопол от 5 до 15 юли 2023г. 

42:25 - Радио България кани българските училища в чужбина, носещи името на Апостола на свободата, да се включат в инициативата „С мисъл за Левски“ 

48:05 - Непознатите кътчета на България – силистренското село Татарица и общността на руските старообрядци

55:20 - Песен на деня: „Купувач на души“, изп. Иван Анастасов

Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР -"Бинар".

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 29 септември 2025 г.

В "България днес" на 29 септември слушайте: 00:28 - България във волейболна еуфория 08:25 - Актуално за българите по света 19:00 - Ценка Генова от Комодоро Ривадавия:"Не мога да живея в Аржентина без мисълта за България, трябва да се знае..

публикувано на 29.09.25 в 19:00

България днес - 26 септември 2025 г.

В "България днес" на 26 септември 2025 г. слушайте: 06:30 Актуално от седмицата: Неизбежно ли е вдигането на данъците, за да се закърпи държавният бюджет? 19:54 "По съседски" – събития от Балканите 25:40 В Европейския ден на..

публикувано на 26.09.25 в 19:00

България днес - 25 септември 2025 г.

В "България днес" на 25 септември слушайте: 01:46 - Актуално от България и сънародниците по света 12:35 - След пожари и суша през лятото ще донесе ли зимата и наводнения – каква е превенцията? 21:07 - Православен църковен календар –..

публикувано на 25.09.25 в 19:00