Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България днес – 22 август 2023 г.

В „България днес“ на 22 август ви предлагаме актуална информация за събития от и за България, коментари на експерти по случая с убития бизнесмен Алексей Петров, както и мнението на кмета на Крепча за световния успех на съгражданката си Нургюл Салимова. Отвеждаме ви при българите в ирландския град Шанън и ви срещаме с млад български лекар, предпочел да гради своята кариера в България. Водещ на броя е Красимир Мартинов.

01:20 - Новини
08:10 - Прогноза за времето у нас и по света
13:25 - За успеха на Нургюл Салимова и посрещането в родното ѝ село Крепча
37:25 - Среща с млад лекар, предпочел България за своята кариера
49:50 - Българите в ирландския град Шанън и тяхното училище „Васил Левски“

Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР - "Бинар"


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 23 септември 2025 г.

В "България днес" на 23 септември слушайте: 02:42 - Отзвук от отбелязването на Деня на независимостта на България сред българите в чужбина 06:16 - Актуално от България и сънародниците по света 17:50 - Православен църковен календар –..

публикувано на 23.09.25 в 19:00

България днес - 22 септември 2025 г.

В "България днес" на 22 септември слушайте: 01:47 - Актуално от България и сънародниците по света 12:55 – В деня на Независимостта на България говорим с историка проф. Николай Кънев – зам.-ректор на Великотърновския..

публикувано на 22.09.25 в 08:00

България днес - 19 септември 2025 г.

В "България днес" на 19 септември слушайте: 04:43 -  Надеждите за бъдещето са в училище –  специални отличия за подрастващите красиви умове на България 09:49 -  Надежда Кула за работата на българското неделно училище "Йордан Йовков" в Букурещ..

публикувано на 19.09.25 в 19:00