В края на работната седмица отправяме поглед към почивните дни и политически избори пред нас. Петък е и по традиция ще ви представим по-важното от новинарския поток на Балканите през седмицата. Подготвили сме интересни и разнообразни предложения за добре прекарано време в Българи и ще ви разкажем за поредното международно приключение с велосипед на един млад българин. Ще завършим празнично и лирично с „Изповед“ и ангелския глас на Ваня Костова. Такава е днешната „България днес“ с водещ Весела Кръстева. Приятно слушане!
01.30 - Новини от България
9.01 - Прогноза за времето у нас и по света
16.05 - По съседски – обзор на по-важното от Балканите през седмицата
25.55 - Идея за есенна разходка по екопътеката Българските ханове и царе в лесопарк „Кенана“
27.05 - На ски или на велопреход с родопската теснолинейка от 4 ноември
28.38 - Да обиколиш Средиземноморието на две колела – шуменецът Венцислав Илиев тръгна отново на пътешествие из Европа
36.10 - Природонаучният музей в Пловдив кани тази събота малки и големи да си „направят“ динозавър
44.36 - Събота е ден за размисъл в България преди втория тур на местните избори
49.30 - „Песен на деня“ – На 3 ноември отбелязваме рождения ден на поетесата Надежда Захариева с нейната искрена "Изповед" в изпълнение на незабравимата Ваня Костова
82 години след един от величавите моменти в историята ни – спасяването на българските евреи, в "България днес" си спомняме за личността и делото на "Праведника на света" – екзарх Стефан I. Към момента, в който той заявява "Аз евреите не ги давам!" се..
В навечерието на Международния ден на жената 8 март "България днес" ще ви разкажем необикновената история на Световната шампионка по бачата за професионалисти - българката Ива Йорданова. Ще направим обобщение на политическия и социален живот..
В "България днес" на 6 март разговаряме с Алфред Фосколо, лице на българската съпротива срещу тоталитарния режим, която извежда на международна сцена, автор на автобиографията "Направих каквото можах… Curriculum vitae". Срещаме се с Марко Гандини,..
82 години след един от величавите моменти в историята ни – спасяването на българските евреи, в "България днес" си спомняме за личността и делото на..