За сбъдването на една мечта и позитивния разказ за България, който може да промени възприятието ни за нас самите, говорим в "България днес" с двама българи от Сиатъл – режисьора Богдан Дарев и музиканта Васил Денев. Те са в основата филма "Кавал парк", реализиран с подкрепата на българската общност на Западния бряг на САЩ. Сега необикновената история на българофила Александър Еплер, разказана с похватите на киното, тръгва към сърцата на българите в родината, за да ни усмихне, разплаче и … да ни влюби. Българите в Братислава пък ще имат възможност да се запознаят с необикновената личност на Сирак Скитник чрез съвместна инициатива на БНР и Българския културен институт в словашката столица. За всичко това разказваме на 21 февруари. Водещ е Елена Каркаланова.
11:40 Времето
17:50 В Братислава гостува мултимедийна изложба за Сирак Скитник на БНР
31:10 Гости в студиото: Богдан Дарев и Васил Денев от Сиатъл, САЩ

62:37 Песен на деня: "Моя трудна любов", изп. Яница Кънева
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР -"Бинар"

В "България днес" на 20 ноември слушайте: 06:41 - Актуално от страната и българите по света Гости в студиото: Димитринка Командучи и Адолфо Порто 19:29 - "Харизмата на българина" и как проектът на Дими Командучи ще допринесе за..
В "България днес" на 19 ноември слушайте: 04:30 - Актуално от България 17:34 – Фолклорна формация „Луди-Млади“ поддържа връзката с родината сред младите българи в Атина 29:09 – Деветашкото плато пленява със суровата си красота и..
В "България днес" на 18 ноември слушайте: 06:15 - Актуално от страната 10:10 - Лигата на българските писатели в САЩ и по света отпразнува 15 години 17:07 - Актуално от и за сънародниците зад граница 26:20 - Нов бизнес клуб ще..
В "България днес" на 25 ноември слушайте: 01:48 – Актуално от България и сънародниците по света 13:05 – Отбелязваме Международния..