В "България днес" на 12 юли ви разказваме за едно българско село във Варненско, което е пример за оцеляване по български. В рубриката "По съседски" правим обобщение на по-значимите събития от Балканите през отминаващата седмица. Говорим за езиково-културните работилници, които повеждат деца на български емигранти към някои от най-хубавите места на България. Водим ви до етнографския музей в Пловдив, за да ви разкажем за плъстенето като древен занаят. Водещ е Красимир Мартинов.
01:35 - Актуална информация от България и българските общности зад граница
07:50 - Времето у нас и по света
14:40 - Как се оцелява по български в едно варненско село – репортаж на Димитрина Дончева от БНР-Варна
25:50 - "По съседски" – хроника на събитията с балкански адрес от седмицата
34:55 - Как етнографският музей в Пловдив помага за възраждането на древния занаят плъстене?
45:00 - За езиково-културните работилници у нас с българчета от чужбина
55:30 - Песен на деня
В „България днес“ се връщаме назад в историята, за да разберем как се стига до обявяването на независимостта на България и какво коства това на страната ни, слушаме манифеста за провъзгласяването й и научаваме за изработката му от художник-декоратора..
В днешния 20-ти септември 2024 г. ще пътуваме до Дъблин, за да посетим изложбата, която организира българското посолство там, и да разберем от двама български автори каква е причината една от инсталациите да е озаглавена "Щъркелът", а другата –..
В "България днес" на 19 септември ви запознаваме с конкурса "Екообщина" –инициатива на френското посолство в България и Френския култ институт, която се стреми да открои добрите, устойчиви практики в градска среда. За него и за различни екологични решения..