Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България днес - 19 септември 2024 г.

В "България днес" на 19 септември ви запознаваме с конкурса "Екообщина" –инициатива на френското посолство в България и Френския култ институт, която се стреми да открои добрите, устойчиви практики в градска среда. За него и за различни екологични решения ни разказва Йоан Терио, аташе по институционално сътрудничество във Френския институт. След това поглеждаме по малко по-различен начин към един от акцентите в конкурса – градската мобилност. Предлагаме ви любопитната история на столичните трамваи и тролейбуси след 1901 г., когато за първи път са открити шест трамвайни линии. Накрая ви срещаме с художничката Лилия Захаринова, която рисува приказни сюжети по електрическите табла. Водеща е Мария Стоева. Приятно слушане!

01:25 –  Актуалната информация от България и българските общности зад граница
05:40 – Времето
21:25 – Разходка в миналото на столичния градски транспорт

Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР -"Бинар".

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 31 юли 2025 г.

В "България днес" на 31 юли слушайте: 04:53 Актуално от България и българите по света 15:53 Българският фолклорен хор от Пескара "Бели рози" с първа изява в родината 32:40 Единственият лекторат по български език в Грузия намира благдатна среда в..

публикувано на 31.07.25 в 19:00

България днес - 30 юли 2025 г.

В "България днес" на 30 Юли слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 14:01 – Учреди се Асоциация на българските културни сдружения в чужбина 29:48 – "Изкуството да колекционираш време" – НХГ представя..

публикувано на 30.07.25 в 19:00

България днес - 29 юли 2025 г.

01:25  Актуално от България и сънародниците по света 24:09  От петролния сектор предупреждават: Заради евродиректива ни чака ударен скок на горивата 37:29  Вила "Армира" – древен лукс и модерно изживяване 50:20  Отец Юлиян Ангелов от Берлин и..

публикувано на 29.07.25 в 19:00